საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნული კომისია (GNERC) ელექტროენერგიის ტარიფს საბოლოოდ მარტის ბოლომდე დაადგენს. როგორც მარეგულირებელი კომისიის თავმჯდომარემ, დავით ნარმანიამ განაცხადა, გასული წლის დეკემბერში შემოღებული მოქმედი ტარიფი დროებითი იყო და რიგი პარამეტრების დახვეწას საჭიროებს.
ნარმანიას თქმით, მომხმარებლებისთვის ღირებულება, სავარაუდოდ, გაიზრდება, თუმცა ზუსტი ციფრები ანალიზის დასრულების შემდეგ გახდება ცნობილი. ახალი ტარიფის შესახებ გადაწყვეტილება კომისიამ სასწრაფოდ მიიღო, რათა გაეთვალისწინებინა ყველა აქტუალური ეკონომიკური და ენერგეტიკული ფაქტორი.
მანამდე GNERC-მ არაერთხელ გამოაცხადა ფასების გაზრდის გეგმების შესახებ და დააკავშირა ისინი დასაქმებისა და ინფრასტრუქტურის განვითარებასთან. 2025 წლის დეკემბერში მარეგულირებელმა გადაწყვიტა ტარიფების გაყინვა სამი თვით, მაგრამ ახლა სიტუაცია მოითხოვს ელექტროენერგიის ფასების გადახედვასა და კორექტირებას.

The Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission (GNERC) intends to finalize the electricity tariff by the end of March. According to the chairman of the regulator, David Narmania, the current tariff, introduced in December last year, was temporary and requires refinement of several parameters.
According to Narmania, the cost for consumers is likely to increase, but the exact figures will only be known after the analysis is completed. The commission made the decision on the new tariff urgently to take into account all current economic and energy factors.
Previously, GNERC has repeatedly announced plans to increase prices, linking them to the development of employment and infrastructure. In December 2025, the regulator decided to freeze tariffs for three months, but now the situation requires a review and adjustment of electricity prices.