თბილისსა და ბათუმში რეგიონის ქვეყნებიდან რეისების მასობრივი გაუქმება გრძელდება. TAV Georgia-ს მონაცემებით, ბოლო ხუთი დღის განმავლობაში დუბაიდან მხოლოდ 5 რეისი შესრულდა, ღამის ფრენები არ ხორციელდება, ხოლო აბუ-დაბიდან და შარჯადან რეისები სრულად გაუქმებულია.
დღეს, 10 მარტს, გაუქმებულია რეგულარული რეისები თელ-ავივიდან (4), თეირანიდან (2), შარჯადან (2), ქუვეითიდან (2), აბუ-დაბიდან (1), დოჰადან (1) და დუბაიდან (1). ასევე გაუქმებულია თელ-ავივიდან ბათუმის მიმართულებით ორი რეისი.
ამავდროულად, თბილისიდან ისრაელის მოქალაქეებისთვის, რომლებიც სახლში ბრუნდებიან, ევაკუაციის რეისები კვლავ სრულდება. 10 მარტისთვის სამი ასეთი რეისია დაგეგმილი.
მასობრივი გაუქმებები 28 თებერვლის შემდეგ დაიწყო, როდესაც აშშ-ისა და ისრაელის სამხედრო ოპერაცია ირანის წინააღმდეგ დაიწყო და ჯერ კიდევ აისახება საჰაერო მიმოსვლაზე საქართველოსა და ახლო აღმოსავლეთის ქვეყნებს შორის.

Грузинские аэропорты продолжают принимать меньше рейсов из Ближнего Востока
В Тбилиси и Батуми сохраняются массовые отмены рейсов из стран региона. По данным TAV Georgia, за последние пять дней из Дубая выполнено всего 5 рейсов, при этом ночные перелёты не выполняются, а рейсы из Абу‑Даби и Шарджи остаются полностью отменёнными.
Сегодня, 10 марта, отменены регулярные рейсы из Тель-Авива (4), Тегерана (2), Шарджи (2), Кувейта (2), Абу‑Даби (1), Дохи (1) и Дубая (1). Два рейса из Тель-Авива в Батуми также отменены.
Вместе с тем из Тбилиси продолжают выполняться эвакуационные рейсы для граждан Израиля, возвращающихся домой. На 10 марта запланированы три таких рейса.
Массовые отмены начались после 28 февраля, когда стартовала военная операция США и Израиля против Ирана, и до сих пор продолжают сказываться на воздушном сообщении между Грузией и странами Ближнего Востока.