საქართველო გახდა ყველაზე თავისუფალი ქვეყანა კორუფციისგან აღმოსავლეთ ევროპისა და ცენტრალური აზიის ქვეყნებს შორის, დაიკავა 37-ე ადგილი 143 ქვეყანას შორის. ნაკლებად კეთილსაიმედოდ არის აღიარებული უკრაინა (117-ე ადგილი) და მოლდოვა (108-ე ადგილი), იუწყება Caliber.Az ქართულ მედიაზე დაყრდნობით.
მთავრობის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელმა, ლევან ჟორჟოლიანმა აღნიშნა, რომ ქვეყანა ევროკავშირის ყველა კანდიდატს უსწრებს გატარებული რეფორმების წყალობით. მისი თქმით, სწორედ 2025 წლის მეორე ნახევრის ცვლილებები ქმნის საფუძველს შემდგომი წინსვლისთვის.
Источник изображения: caliber
საქართველო გეგმავს ევროპის საუკეთესო სამ ქვეყანაში შესვლას კორუფციისგან თავისუფლების დონის მიხედვით, რეფორმების გაგრძელებისა და სახელმწიფო მმართველობის გამჭვირვალობის გაძლიერების იმედით.

Грузия стала самой свободной от коррупции страной среди государств Восточной Европы и Центральной Азии, заняв 37-е место среди 143 стран мира. Менее благополучными признаны Украина (117-е место) и Молдова (108-е место), передает Caliber.Az со ссылкой на грузинские СМИ.
Глава Администрации правительства Леван Жоржолиани отметил, что страна опережает всех кандидатов в ЕС благодаря проведённым реформам. По его словам, именно изменения второй половины 2025 года закладывают основу для дальнейшего продвижения.
Грузия планирует войти в тройку лучших стран Европы по уровню свободы от коррупции, рассчитывая на продолжение реформ и укрепление прозрачности государственного управления.