სომხეთის ეკონომიკის მინისტრი გევორგ პაპოიანი ოფიციალური ვიზიტით თბილისში ჩავიდა და საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრ მარიამ ქვრივიშვილს შეხვდა. მხარეებმა დეტალურად განიხილეს თანამშრომლობის განვითარება ტრანსპორტისა და ლოგისტიკის სფეროში, როგორც რეგიონულ, ისე ორმხრივ ფორმატში. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო ლოგისტიკური ჯაჭვების მდგრადობასთან დაკავშირებულ საკითხებს და ქვეყნებს შორის ინფრასტრუქტურული კავშირების გაფართოების შესაძლებლობებს.
მოლაპარაკებები ასევე მოიცავდა ეკონომიკური დღის წესრიგის რამდენიმე მიმართულებას, მათ შორის მიმდინარე პროექტების დინამიკას და შესაძლო ახალ ინიციატივებს. სომხეთის ეკონომიკის სამინისტროს პრესსამსახურმა ხაზგასმით აღნიშნა, რომ შეხვედრა კონსტრუქციულ ატმოსფეროში მიმდინარეობდა და შესაძლებელი გახადა მხარეების პოზიციების დაზუსტება რიგ პრაქტიკულ საკითხებზე.
შეხვედრაში მონაწილეობდა სომხეთის ეკონომიკის მინისტრის მოადგილე არმან ხოჯოიანიც, რომელიც ზედამხედველობს უწყების საერთაშორისო მიმართულებების ნაწილს და მონაწილეობდა ტექნიკური დეტალების განხილვაში.

Министр экономики Армении Геворг Папоян прибыл в Тбилиси с официальным визитом и встретился с министром экономики и устойчивого развития Грузии Мариам Квривишвили. Стороны подробно обсудили развитие сотрудничества в сфере транспорта и логистики как на региональном уровне, так и в двустороннем формате. Особое внимание уделили вопросам, связанным с устойчивостью логистических цепочек и возможностями расширения инфраструктурных связей между странами.
Переговоры также охватили несколько направлений экономической повестки, включая динамику текущих проектов и возможные новые инициативы. Пресс-служба Минэкономики Армении подчеркнула, что встреча проходила в конструктивной атмосфере и позволила уточнить позиции сторон по ряду практических вопросов.
Во встрече участвовал и заместитель министра экономики Армении Арман Ходжоян, который курирует часть международных направлений ведомства и принимал участие в обсуждении технических деталей.