კორეის რესპუბლიკის ლოუკოსტერი T’way Air საქართველოსა და სამხრეთ კორეის დედაქალაქებს შორის სეზონურ მიმოსვლას იწყებს. გადამზიდავის გეგმების შესახებ საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტომ განაცხადა და ფრენების განხორციელების ნებართვის გაცემა დაადასტურა.
ჩარტერული პროგრამა ზაფხულის პერიოდზეა გათვლილი: რეისები 24 აპრილს დაიწყება და ოქტომბრის შუა რიცხვებამდე შესრულდება. ფრენები თბილისსა და სეულს პირდაპირი საჰაერო მიმოსვლით დააკავშირებს და გააფართოვებს შორ მანძილზე მიმავალი მიმართულებების გეოგრაფიას საქართველოს დედაქალაქიდან.
ავიაციის ხელისუფლების მონაცემებით, მარშრუტის მიმართ ინტერესი ადრეც გამოვლინდა: გასულ წელს საქართველოში და სამხრეთ კორეას შორის მგზავრთნაკადმა ორ ათას ადამიანს გადააჭარბა. მოსალოდნელია, რომ ჩარტერების დაწყება ხელს შეუწყობს ტურისტულ გაცვლასა და ბიზნეს კონტაქტებს ქვეყნებს შორის.

Лоукостер из Республики Корея T’way Air запускает сезонное сообщение между столицами Грузии и Южной Кореи. О планах перевозчика сообщило Агентство гражданской авиации Грузии, подтвердившее выдачу разрешения на выполнение полётов.
Чартерная программа рассчитана на летний период: рейсы начнутся 24 апреля и будут выполняться до середины октября. Перелёты свяжут Тбилиси и Сеул прямым авиасообщением, расширив географию дальнемагистральных направлений из грузинской столицы.
По данным авиационных властей, интерес к маршруту уже проявлялся ранее: в прошлом году пассажиропоток между Грузией и Южной Кореей превысил две тысячи человек. Ожидается, что запуск чартеров поддержит туристический обмен и деловые контакты между странами.