საქართველოს მთავრობამ აბუ-დაბიში არაბეთის გაერთიანებული საამიროების წამყვან დეველოპერულ კომპანია DAMAC Properties-თან მოლაპარაკებები გამართა. ამის შესახებ Caliber.Az ადგილობრივ მედიაზე დაყრდნობით იუწყება.
შეხვედრაზე საქართველოს საინვესტიციო პერსპექტივები განიხილეს და ეკონომიკის მინისტრმა, მარიამ ქვრივიშვილმა გამოთქვა რწმენა, რომ მოლაპარაკებები ახალ პროექტებს გამოიწვევს, რაც ქვეყნის ეკონომიკის გაძლიერებას შეუწყობს ხელს.
Источник изображения: DAMAC Properties
მანამდე საქართველომ უკვე მოიზიდა ერთ-ერთი უმსხვილესი არაბული დეველოპერი: 2025 წელს ხელი მოეწერა საინვესტიციო შეთანხმებას კომპანია Emaar Properties/Eagle Hills-თან. DAMAC Properties-თან თანამშრომლობა შეიძლება გახდეს შემდეგი ნაბიჯი სამშენებლო სექტორის განვითარებაში და ქვეყანაში საერთაშორისო ინვესტიციების მოზიდვაში.

Правительство Грузии провело переговоры с ведущей девелоперской компанией ОАЭ DAMAC Properties в Абу-Даби. Об этом сообщает Caliber.Az со ссылкой на местные СМИ.
В ходе встречи обсуждались перспективные направления инвестиций в Грузии, а министр экономики Мариам Квривишвили выразила уверенность, что переговоры приведут к новым проектам, способствующим укреплению экономики страны.
Источник изображения: DAMAC Properties
Ранее Грузия уже привлекла одного из крупнейших арабских застройщиков: в 2025 году было подписано инвестиционное соглашение с компанией Emaar Properties/Eagle Hills. Сотрудничество с DAMAC Properties может стать следующим шагом в развитии строительного сектора и привлечении международных инвестиций в страну.