საახალწლო ღამეს, 31 დეკემბრიდან 1 იანვრამდე, თბილისის საზოგადოებრივი ტრანსპორტი იმუშავებს უფასოდ და გახანგრძლივებული გრაფიკით. ამის შესახებ ქალაქის მერიის პრესსამსახურმა განაცხადა და ხაზგასმით აღნიშნა, რომ გადაწყვეტილება მიღებულია დედაქალაქის მაცხოვრებლებისა და სტუმრებისთვის სადღესასწაულო საათებში მოხერხებულობისთვის.
ანალოგიური რეჟიმია გათვალისწინებული მართლმადიდებლური შობის ღამესაც. 6-დან 7 იანვრამდე თბილისის საზოგადოებრივი ტრანსპორტი ასევე ხელმისაწვდომი იქნება მგზავრებისთვის 03:00 საათამდე. მერიაში აღნიშნავენ, რომ ასეთი პრაქტიკა უკვე ტრადიციული გახდა და მიმართულია მასობრივი ზეიმების დროს უსაფრთხოებისა და კომფორტის ამაღლებისკენ.

В новогоднюю ночь с 31 декабря на 1 января общественный транспорт Тбилиси будет работать бесплатно и по продленному графику. Об этом сообщила пресс-служба мэрии города, подчеркнув, что решение принято для удобства жителей и гостей столицы в праздничные часы.
Аналогичный режим предусмотрен и в ночь православного Рождества. С 6 на 7 января общественный транспорт Тбилиси также будет доступен пассажирам до 03:00. В мэрии отмечают, что такая практика уже стала традиционной и направлена на повышение безопасности и комфорта во время массовых празднований.