პაველ დუროვმა გააზიარა თავისი შთაბეჭდილებები საქართველოში მოგზაურობის შესახებ, აღნიშნა არა მხოლოდ ბუნების სილამაზე, მოსახლეობის სტუმართმოყვარეობა და ქვეყნის უნიკალური კულტურა, არამედ მისი მზარდი მიმზიდველობა მეწარმეებისთვის.
მისი თქმით, საქართველო რჩება დაუფასებელ მიმართულებად როგორც მოგზაურობისთვის, ასევე ბიზნესის წარმოებისთვის.
დუროვმა ყურადღება გაამახვილა ქვეყანაში ეკონომიკურ ცვლილებებზე და განაცხადა, რომ ბიზნესის მხარდაჭერის პოლიტიკის წყალობით, საქართველოს ეკონომიკა ბოლო ხუთი წლის განმავლობაში გაორმაგდა, ხოლო ზრდის მიმდინარე ტემპი წელიწადში დაახლოებით 8%-ს შეადგენს. მან ცალკე აღნიშნა პირობები საერთაშორისო ტექნოლოგიური კომპანიებისთვის.
Telegram-ის დამფუძნებლის თქმით, უცხოურ IT-კომპანიებს საქართველოში შეუძლიათ ისარგებლონ ხელსაყრელი საგადასახადო პირობებით — კერძოდ, კორპორაციული გადასახადის ნულოვანი განაკვეთით და დივიდენდებსა და ხელფასებზე დაბალი გადასახადებით. დუროვმა განაცხადა, რომ უახლოეს მომავალში კვლავ გეგმავს ქვეყნის მონახულებას.

Павел Дуров* поделился впечатлениями от поездки в Грузию, отметив не только красоту природы, гостеприимство жителей и уникальную культуру страны, но и её растущую привлекательность для предпринимателей.
По его словам, Грузия остаётся недооценённым направлением как для путешествий, так и для ведения бизнеса.
Дуров* обратил внимание на экономические изменения в стране, заявив, что благодаря политике поддержки бизнеса экономика Грузии за последние пять лет выросла в два раза, а текущие темпы роста составляют около 8% в год. Отдельно он отметил условия для международных технологических компаний.
По словам основателя Telegram, зарубежные IT-компании в Грузии могут пользоваться выгодными налоговыми условиями — в частности, нулевой ставкой корпоративного налога и низкими налогами на дивиденды и зарплаты. Дуров* заявил, что планирует снова посетить страну в ближайшее время.