საქართველოში მობილური კავშირგაბმულობის ოპერატორების შემოსავლები კვლავ იზრდება. ქვეყნის კომუნიკაციების კომისიის მონაცემებით, 2026 წლის მაისში ბაზრის მთლიანმა შემოსავალმა 83.6 მილიონ ლარს მიაღწია, რაც წინა წელთან შედარებით 8.6%-ით მეტია. ამავდროულად, აბონენტთა რაოდენობა 4%-ით გაიზარდა და 5.94 მილიონი შეადგინა.
ბაზრის ლიდერად რჩება MagtiCom. კომპანია 2.46 მილიონ აბონენტს ემსახურება, აკონტროლებს ბაზრის 41.5%-ს აბონენტთა რაოდენობის მიხედვით. მისი შემოსავალი 38.9 მილიონ ლარს გადააჭარბა, რაც ინდუსტრიის მთლიანი შემოსავლის 46.6%-ს შეადგენს.
მეორე ადგილს იკავებს Silknet 2.11 მილიონი აბონენტით და 28.9 მილიონი ლარის შემოსავლით. ოპერატორზე მოდის აბონენტთა ბაზის 35.6% და ბაზრის შემოსავლების 34.6%.
შემოსავლების ყველაზე მაღალი ზრდა Cellfie-მ აჩვენა. კომპანიის შემოსავლები 13%-ით გაიზარდა და 15.7 მილიონ ლარს მიაღწია, ხოლო აბონენტთა რაოდენობა 1.35 მილიონამდე გაიზარდა. ოპერატორის საბაზრო წილი მომხმარებელთა რაოდენობის მიხედვით 22.7%-ს შეადგენს, ხოლო შემოსავლების მიხედვით 18.7%-ს.
მობილური ინტერნეტი აქტიურად აგრძელებს განვითარებას. მისი მომხმარებლების რაოდენობამ საქართველოში 4.6 მილიონ ადამიანს მიაღწია, რაც წლიურად 13%-ით გაიზარდა, რაც ადასტურებს მონაცემთა გადაცემის სერვისებზე მაღალ მოთხოვნას.

Mobile operators' revenues in Georgia continue to increase. According to the country's Communications Commission, in May 2026, the total market revenue reached 83.6 million GEL, which is 8.6% more than a year earlier. At the same time, the number of subscribers grew by 4% — to 5.94 million.
MagtiCom remains the market leader. The company serves 2.46 million subscribers, controlling 41.5% of the market by their number. Its revenues exceeded 38.9 million GEL, which corresponds to 46.6% of the industry's total revenue.
Silknet ranks second with 2.11 million subscribers and revenues of 28.9 million GEL. The operator accounts for 35.6% of the subscriber base and 34.6% of market revenues.
Cellfie showed the highest revenue growth. The company's revenues increased by 13%, reaching 15.7 million GEL, and the number of subscribers grew to 1.35 million. The operator's market share is 22.7% by the number of users and 18.7% by revenues.
Mobile internet also continues to develop actively. The number of its users in Georgia reached 4.6 million people, an increase of 13% over the year, which confirms the continued high demand for data transmission services.