კომუნიკაციების კომისიის მონაცემებით, 2026 წლის იანვარ-თებერვალში Georgia-ში მობილური ინტერნეტით სარგებლობდა 4,26 მილიონზე მეტი აბონენტი – ეს არის ყველა აქტიური SIM ბარათის დაახლოებით 72,8%. ტრაფიკის საერთო მოცულობამ მიაღწია 80 160 TB-ს თვეში, ხოლო საშუალო მოხმარება გაიზარდა 18,8 GB-მდე მომხმარებელზე, რაც 26%-ით მეტია წინა წელთან შედარებით.
ოპერატორებს შორის ლიდერობს Magti ყველაზე მაღალი საშუალო მოხმარებით – 25,9 GB აბონენტზე და საერთო ტრაფიკით 38 577 TB. Silknet-სა და Cellfie Mobile-ს უფრო დაბალი მაჩვენებლები აქვთ, მაგრამ ასევე აჩვენებენ ზრდას როგორც ტრაფიკის, ასევე მოხმარების მხრივ მომხმარებელზე.
ინდუსტრიის ფინანსური მაჩვენებლებიც იზრდება: ყველა ოპერატორს გაეზარდა შემოსავალი და ARPU. Magti ინარჩუნებს ლიდერობას ბაზრის წილის მიხედვით (41,4%), Silknet მოსდევს 35,7%-ით, ხოლო Cellfie Mobile იკავებს 22,6%-ს, ამასთან აჩვენებს შემოსავლების ყველაზე სწრაფ ზრდას. ბაზარი თანდათან გადადის მონაცემთა უფრო აქტიური მოხმარებისა და მობილური ინტერნეტის მონეტიზაციის გაზრდისკენ.

According to the Communications Commission, in January–February 2026, over 4.26 million subscribers used mobile internet in Georgia – this is about 72.8% of all active SIM cards. The total traffic volume reached 80,160 TB per month, and average consumption grew to 18.8 GB per user, which is 26% more than a year earlier.
Among operators, Magti leads with the highest average consumption – 25.9 GB per subscriber and a total traffic of 38,577 TB. Silknet and Cellfie Mobile have lower figures but also show growth in both traffic and consumption per user.
The financial performance of the industry is also growing: all operators have increased revenue and ARPU. Magti maintains market leadership with a 41.4% share, Silknet follows with 35.7%, and Cellfie Mobile holds 22.6%, while showing the fastest revenue growth. The market is gradually shifting towards more active data consumption and increased monetization of mobile internet.