საქართველოში შესაძლოა პლასტმასის ნარჩენების გადამამუშავებელი ახალი ქარხანა გამოჩნდეს. ამის შესახებ Coca-Cola Bottlers Georgia-ს ხელმძღვანელმა თემურ ჭყონიამ განაცხადა. მისი თქმით, საწარმოს მშენებლობა შესაძლოა სახელმწიფოსგან ნებართვის მიღებიდან 2-3 თვეში დაიწყოს.
მომავალი ქარხანა სხვადასხვა სახის პლასტმასის ნარჩენების გადამუშავებისთვის იგეგმება. საუბარია არა მხოლოდ პლასტმასის ბოთლებზე, არამედ შეფუთვის სხვა ტიპებზეც, მათ შორის საყოფაცხოვრებო ქიმიკატების კონტეინერებზე.
მოსალოდნელია, რომ პროექტის განხორციელება ხელს შეუწყობს ქვეყანაში ნარჩენების მართვის სისტემის გაუმჯობესებას და პლასტმასის გადამუშავებისა და ეკოლოგიური ინიციატივების განვითარებისკენ გადადგმული ნაბიჯი გახდება.

The project could start in 2-3 months after approval from the authorities
A new plastic waste recycling plant may appear in Georgia. This was announced by the head of Coca-Cola Bottlers Georgia, Temur Chkonia. According to him, the construction of the enterprise may begin in just 2–3 months after receiving permission from the state.
The future plant is planned to be used for processing various types of plastic waste. This includes not only plastic bottles, but also other types of packaging, including containers for household chemicals.
It is expected that the implementation of the project will help improve the waste management system in the country and will become a step towards the development of plastic recycling and environmental initiatives.