ლოუკოსტერმა გააუქმა ფრენები ისრაელში, დუბაიში, აბუ-დაბიში, ამანში და საუდის არაბეთში. კომპანიაში განაცხადეს, რომ გადაწყვეტილება დროებითია და გადამზიდავი ურთიერთობს საავიაციო ხელისუფლებასთან, სახელმწიფო სტრუქტურებთან და აეროპორტებთან განრიგის სწრაფად აღდგენის მიზნით.
2 მარტს გაუქმებებმა გავლენა მოახდინა საქართველოს აეროპორტებზეც. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში გაუქმდა დაახლოებით 16 რეისი: — თელ-ავივი — 8; — დუბაი — 3; — შარჯა — 2; — აბუ-დაბი — 1; — თეირანი — 1; — დოჰა — 1. ბათუმის საერთაშორისო აეროპორტში გაუქმდა სამი რეისი თელ-ავივში.

Лоукостер отменил перелёты в Израиль, Дубай, Абу-Даби, Амман и Саудовскую Аравию. В компании заявили, что решение носит временный характер, и перевозчик взаимодействует с авиационными властями, государственными структурами и аэропортами для скорейшего восстановления расписания.
2 марта отмены затронули и грузинские аэропорты. В Международный аэропорт Тбилиси были отменены около 16 рейсов: — Тель-Авив — 8; — Дубай — 3; — Шарджа — 2; — Абу-Даби — 1; — Тегеран — 1; — Доха — 1. В Международный аэропорт Батуми отменены три рейса в Тель-Авив.