ლოუკოსტერმა გააუქმა ფრენები ისრაელში, დუბაიში, აბუ-დაბიში, ამანში და საუდის არაბეთში. კომპანიაში განაცხადეს, რომ გადაწყვეტილება დროებითია და გადამზიდავი ურთიერთობს საავიაციო ხელისუფლებასთან, სახელმწიფო სტრუქტურებთან და აეროპორტებთან განრიგის სწრაფად აღდგენის მიზნით.
2 მარტს გაუქმებებმა გავლენა მოახდინა საქართველოს აეროპორტებზეც. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში გაუქმდა დაახლოებით 16 რეისი: — თელ-ავივი — 8; — დუბაი — 3; — შარჯა — 2; — აბუ-დაბი — 1; — თეირანი — 1; — დოჰა — 1. ბათუმის საერთაშორისო აეროპორტში გაუქმდა სამი რეისი თელ-ავივში.

The low-cost airline has canceled flights to Israel, Dubai, Abu Dhabi, Amman, and Saudi Arabia. The company stated that the decision is temporary, and the carrier is working with aviation authorities, government agencies, and airports to restore the schedule as soon as possible.
On March 2, cancellations also affected Georgian airports. Approximately 16 flights were canceled at Tbilisi International Airport: — Tel Aviv — 8; — Dubai — 3; — Sharjah — 2; — Abu Dhabi — 1; — Tehran — 1; — Doha — 1. Three flights to Tel Aviv were canceled at Batumi International Airport.