"ეს ნიშნავს უმუშევრობას და სამუშაო ადგილების დაკარგვას“. იმპორტიორები და ავტოდილერები საქართველოში საპროტესტო აქციას გამართავენ
მიზეზი მთავრობის გადაწყვეტილებაა 6 წელზე ძველი ავტომობილების იმპორტის აკრძალვის შესახებ
ავტომობილების იმპორტიორები და ავტოდილერები 21 თებერვალს რუსთავის ავტობაზრობის მიმდებარე ტერიტორიაზე საპროტესტო აქციას გამართავენ.
მიზეზი მთავრობის გადაწყვეტილებაა 6 წელზე ძველი ავტომობილების იმპორტის აკრძალვის შესახებ, რასაც ხელისუფლება ეკოლოგიური მოსაზრებებით ხსნის. ასეთი მანქანების შემოტანა მხოლოდ რეექსპორტისთვის იქნება დაშვებული.
იმპორტიორთა ასოციაციის ხელმძღვანელმა ლაშა დარბაისელმა ამ გადაწყვეტილებას „პირდაპირი შოკი“ და „საერთო კატასტროფა“ უწოდა. ორგანიზაციის შეფასებით, აკრძალვამ შესაძლოა ბაზრიდან იმპორტიორების მინიმუმ 50%-ის გასვლა გამოიწვიოს.
„ეს ნიშნავს უმუშევრობას და სამუშაო ადგილების დაკარგვას. არა მხოლოდ ავტომობილების იმპორტიორებისთვის, არამედ ავტო-სერვისის სფეროში მომუშავე და ავტონაწილების იმპორტით დაკავებული ადამიანებისთვის... სად წავლენ ეს ადამიანები?“ - თქვა დარბაისელმა.

"This means unemployment and job losses". Importers and car dealers to stage protest in Georgia
The reason was the government's decision to ban the import of cars older than 6 years, which the authorities explain by environmental considerations. The import of such cars will be allowed only for re-export.
The head of the Importers Association, Lasha Darbaiseli, called the decision a "direct shock" and a "general catastrophe." According to the organization's estimates, the ban could lead to the departure of at least 50% of importers from the market.
«This means unemployment and job losses. Not only car importers, but also people working in the car service sector and importing spare parts... Where will these people go?» Darbaiseli said.