პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ განაცხადა, რომ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი არ გაერთიანდება. გადაწყვეტილება გაუქმდა სტუ-ის რექტორთან და პროფესორ-მასწავლებლებთან კონსულტაციის შემდეგ.
ამასთან, საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში ჰუმანიტარულ ფაკულტეტებზე მიღება შეწყდება. ყველა არატექნიკური პროგრამა, რომელიც უკვე მოქმედებს უნივერსიტეტში, დასრულდება ორი წლის განმავლობაში, რათა სტუდენტებმა შეძლონ სწავლის დასრულება. მომავალში სტუ მხოლოდ ტექნიკური პროფილის დისციპლინებს ასწავლის, როგორც ეს 1990-იან წლებამდე იყო.
ამრიგად, უნივერსიტეტი უბრუნდება თავისი შექმნის თავდაპირველ კონცეფციას: ინჟინერიისა და ტექნიკური განათლების კონცენტრირება, რაც ქვეყნის მაღალტექნოლოგიურ სფეროებში სპეციალისტების მომზადების პროფილის გაძლიერების საშუალებას მისცემს.

Премьер Ираклий Кобахидзе объявил, что Тбилисский государственный университет и Грузинский технический университет не будут объединены. Решение отменено после консультаций с ректором и профессорским составом ГТУ.
При этом в Грузинском техническом университете прекратят приём на гуманитарные факультеты. Все нетехнические программы, уже действующие в вузе, будут завершены в течение двух лет, чтобы студенты могли доучиться. В будущем ГТУ будет преподавать только дисциплины технического профиля, как это было до 1990-х годов.
Таким образом, вуз возвращается к изначальной концепции своего создания: сосредоточение на инженерном и техническом образовании, что позволит усилить профиль подготовки специалистов в высокотехнологичных областях страны.