აზერბაიჯანმა და საქართველომ გამართეს მოლაპარაკებები სარკინიგზო მიმოსვლის სფეროში თანამშრომლობის შესახებ, რომლებშიც მონაწილეობდნენ ორივე ქვეყნის ეროვნული რკინიგზების ხელმძღვანელები და ეკონომიკური უწყებების წარმომადგენლები. განხილული იყო მიმდინარე კონტაქტები და თანამშრომლობის გაფართოების შესაძლებლობები.
მხარეებმა განსაკუთრებული ყურადღება დაუთმეს შუა დერეფნის განვითარებას, რომელიც მნიშვნელოვან როლს ასრულებს რეგიონულ სატრანსპორტო და ლოგისტიკურ ნაკადებში. მხარეებმა აღნიშნეს, რომ ამ მიმართულებით აქტიური თანამშრომლობა საშუალებას მისცემს გაზარდონ გადაზიდვების ეფექტიანობა და გააძლიერონ ქვეყნებს შორის ეკონომიკური კავშირები.
შეხვედრის შედეგების მიხედვით, სარკინიგზო კომპანიების ხელმძღვანელებმა ხაზი გაუსვეს შეთანხმების მნიშვნელობას რეგიონული ეკონომიკური თანამშრომლობის წინსვლისა და მდგრადი სატრანსპორტო ინფრასტრუქტურის შექმნისთვის, რომელსაც შეეძლება რეგიონში ვაჭრობისა და ინვესტიციების ზრდის მხარდაჭერა.

Азербайджан и Грузия провели переговоры по сотрудничеству в сфере железнодорожного сообщения, в которых приняли участие руководители национальных железных дорог и представители экономических ведомств обеих стран. Обсуждались текущие контакты и возможности расширения взаимодействия.
Особое внимание стороны уделили развитию Среднего коридора, который играет ключевую роль в региональных транспортных и логистических потоках. Стороны отметили, что активное сотрудничество в этом направлении позволит повысить эффективность перевозок и укрепить экономические связи между странами.
По итогам встречи руководители железнодорожных компаний подчеркнули значимость соглашения для продвижения регионального экономического сотрудничества и создания устойчивой транспортной инфраструктуры, способной поддерживать рост торговли и инвестиций в регионе.