იაპონური საინვესტიციო ჰოლდინგი Gojo&Company საქართველოში საკუთარი წარმომადგენლობის გაზრდას და ქვეყნის ეკონომიკაში ინვესტიციების მოცულობის გაზრდას გეგმავს. კომპანიის გეგმების შესახებ ჰოლდინგის მმართველმა პარტნიორმა არნო ვენტურამ საქართველოს ეროვნული ბანკის პრეზიდენტ ნათია თურნავასთან შეხვედრის დროს განაცხადა.
ვენტურას თქმით, საქართველო გრძელვადიანი ინვესტიციებისთვის პერსპექტიულ მიმართულებად განიხილება. ჰოლდინგი აღნიშნავს ფინანსური სისტემის სტაბილურობას, მუშაობის გასაგებ წესებსა და საერთო საინვესტიციო კლიმატს, რომელიც მომავალში მდგრადი ზრდის იმედს იძლევა. სწორედ ამიტომ Gojo&Company მზადაა გააფართოვოს საკუთარი მონაწილეობა ქართულ პროექტებში.
დღეისათვის იაპონური ჰოლდინგი ქვეყნის ფინანსურ სექტორში ერთ-ერთი უმსხვილესი უცხოური ინვესტორია. Gojo&Company Credo Bank-ის აქციების მესამედს ფლობს და საქართველოს საბანკო ბაზრის უცხოელ მონაწილეებს შორის შესამჩნევ ადგილს იკავებს. ინვესტიციების ზრდამ შესაძლოა კიდევ უფრო გააძლიეროს იაპონური ბიზნესის პოზიციები ქვეყნის ეკონომიკაში და მხარი დაუჭიროს ფინანსური დარგის განვითარებას.

Japanese investment holding Gojo&Company intends to increase its presence in Georgia and increase investments in the country's economy. The company's plans were announced by the holding's managing partner, Arnaud Ventura, during a meeting with the President of the National Bank of Georgia, Natia Turnava.
According to Ventura, Georgia is seen as a promising destination for long-term investments. The holding notes the stability of the financial system, clear rules of operation, and the overall investment climate, which allows for sustainable growth in the future. That is why Gojo&Company is ready to expand its participation in Georgian projects.
Today, the Japanese holding is already one of the largest foreign investors in the country's financial sector. Gojo&Company owns a third of Credo Bank's shares and occupies a prominent place among foreign participants in the Georgian banking market. Increasing investments could further strengthen the position of Japanese business in the country's economy and support the development of the financial industry.