ავიაკომპანია FlyArystan-მა დროებით შეაჩერა ფრენები მარშრუტზე ასტანა – ქუთაისი 2026 წლის 1 თებერვლიდან 15 მარტამდე. გადაწყვეტილება მიღებულია ფრენების პროგრამის ოპტიმიზაციის ფარგლებში, განაცხადეს კომპანიის პრესსამსახურში. 16 მარტიდან რეისები განახლდება, ხოლო განახლებული განრიგი ხელმისაწვდომია ავიაკომპანიის ვებგვერდზე და მობილურ აპლიკაციაში.
მგზავრებს, რომელთა რეისები გაუქმებულია გადამზიდველის ბრალით, შეუძლიათ უფასოდ გადა booking-ონ ბილეთები FlyArystan-ის სხვა რეისებზე ან დაიბრუნონ ბილეთის სრული ღირებულება. ბილეთების მფლობელებს, რომლებმაც ბილეთები შეიძინეს ვებგვერდის ან აპლიკაციის საშუალებით, შეუძლიათ ცვლილებების შეტანა დამოუკიდებლად, ხოლო მესამე მხარის სერვისების მომხმარებლებმა უნდა მიმართონ შესყიდვის ადგილს.
გარდა ამისა, საქართველოში მოგზაურობის დაგეგმვისას გასათვალისწინებელია შესვლის ახალი წესები: 2026 წლის 1 იანვრიდან უცხოელებს უნდა ჰქონდეთ მოქმედი სამედიცინო დაზღვევის პოლისი. მისი არარსებობის შემთხვევაში, მესაზღვრეებმა შეიძლება უარი თქვან შესვლაზე ან დააკისრონ ჯარიმა, რაც განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ყაზახეთის მოქალაქეებისთვის.

FlyArystan airline has temporarily suspended flights on the Astana – Kutaisi route from February 1 to March 15, 2026. The decision was made as part of the flight program optimization, the company's press service reported. Flights will resume from March 16, and the current schedule is available on the airline's website and mobile application.
Passengers whose flights are canceled due to the carrier can rebook tickets for other FlyArystan flights free of charge or get a full refund. Ticket holders who purchased tickets through the website or application can make changes on their own, and users of third-party services should contact the place of purchase.
In addition, when planning a trip to Georgia, new entry rules should be taken into account: from January 1, 2026, foreigners are required to have a valid medical insurance policy. In its absence, border guards may refuse entry or impose a fine, which is especially important for citizens of Kazakhstan.