2025 წელს საქართველომ საერთაშორისო ტურიზმიდან თითქმის 4,7 მილიარდი დოლარი მიიღო, რაც 6%-ით მეტია 2024 წელთან შედარებით, იუწყება ქვეყნის ეროვნული ბანკი. ტურისტების ხარჯების ლიდერი რუსები არიან - 694 მილიონი დოლარი, თუმცა ეს 18%-ით ნაკლებია გასული წლის მაჩვენებელზე. თურქეთი მეორე ადგილზეა 606 მილიონი დოლარით, მას მოსდევს ისრაელი - 586,3 მილიონი დოლარი (34%-იანი ზრდა), აზერბაიჯანი - 223 მილიონი დოლარი (33%-იანი ზრდა) და სომხეთი - 169,5 მილიონი დოლარი (8%-იანი ზრდა). ევროკავშირისა და დიდი ბრიტანეთის ქვეყნებიდან ტურისტების შემოსავალმა 660 მილიონი დოლარი შეადგინა, რაც 16%-ით მეტია.
მთლიანობაში, 2025 წელს საქართველოში 6 456 064 უცხოელი სტუმარი ეწვია, რაც 6,2%-ით მეტია 2024 წელთან შედარებით. მათგან 5,5 მილიონი ტურისტი იყო, ხოლო 1,33 მილიონი - ერთდღიანი ვიზიტორი. ზრდის მიუხედავად, მაჩვენებელი ჯერ კიდევ ჩამორჩება 2019 წლის რეკორდს, როდესაც ქვეყანას 9,3 მილიონზე მეტი ადამიანი ეწვია.
ბოლო წლებში საერთაშორისო ტურიზმიდან ქვეყნის შემოსავალი სტაბილურ ზრდას აჩვენებს: 2021 წელი - 1,2 მილიარდი დოლარი, 2022 წელი - 3,5 მილიარდი, 2023 წელი - 4,1 მილიარდი, 2024 წელი - 4,4 მილიარდი, 2025 წელი - 4,7 მილიარდი დოლარი. ტურიზმი რჩება სავალუტო შემოსავლების მთავარ წყაროდ და საქართველოს ეკონომიკის მამოძრავებელ ძალად.

In 2025, Georgia received almost $4.7 billion from international tourism, which is 6% more than in 2024, according to the National Bank of the country. Russians remain the leaders in tourist spending — $694 million, although this is 18% less than a year earlier. Turkey is in second place with $606 million, followed by Israel — $586.3 million (an increase of 34%), Azerbaijan — $223 million (an increase of 33%) and Armenia — $169.5 million (an increase of 8%). Revenue from tourists from the EU and the UK amounted to $660 million, an increase of 16%.
In total, Georgia was visited by 6,456,064 foreign guests in 2025, 6.2% more than in 2024. Of these, 5.5 million were tourists, and 1.33 million were one-day visitors. Despite the growth, the figure is still below the record of 2019, when the country was visited by more than 9.3 million people.
In recent years, the country's income from international tourism has shown steady growth: 2021 — $1.2 billion, 2022 — $3.5 billion, 2023 — $4.1 billion, 2024 — $4.4 billion, 2025 — $4.7 billion. Tourism remains a key source of foreign exchange earnings and a driver of the Georgian economy.