საქართველო ლიდერობს კორუფციისგან თავისუფლების კუთხით აღმოსავლეთ ევროპასა და ცენტრალურ აზიაში
საქართველო გახდა ყველაზე თავისუფალი ქვეყანა კორუფციისგან აღმოსავლეთ ევროპისა და ცენტრალური აზიის ქვეყნებს შორის, დაიკავა 37-ე ადგილი 143 ქვეყანას შორის. ნაკლებად კეთილსაიმედოდ არის აღიარებული უკრაინა (117-ე ადგილი) და მოლდოვა (108-ე ადგილი), იუწყება Caliber.Az ქართულ მედიაზე დაყრდნობით.
მთავრობის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელმა, ლევან ჟორჟოლიანმა აღნიშნა, რომ ქვეყანა ევროკავშირის ყველა კანდიდატს უსწრებს გატარებული რეფორმების წყალობით. მისი თქმით, სწორედ 2025 წლის მეორე ნახევრის ცვლილებები ქმნის საფუძველს შემდგომი წინსვლისთვის.
სურათის წყარო: caliber
საქართველო გეგმავს ევროპის საუკეთესო სამ ქვეყანაში შესვლას კორუფციისგან თავისუფლების დონის მიხედვით, რეფორმების გაგრძელებისა და სახელმწიფო მმართველობის გამჭვირვალობის გაძლიერების იმედით.

Georgia Leads in Freedom from Corruption in Eastern Europe and Central Asia
Georgia has become the most corruption-free country among the states of Eastern Europe and Central Asia, ranking 37th among 143 countries worldwide. Ukraine (117th place) and Moldova (108th place) are recognized as less prosperous, Caliber.Az reports with reference to Georgian media.
The Head of the Government Administration, Levan Zhorzholiani, noted that the country is ahead of all EU candidates thanks to the reforms carried out. According to him, it is the changes in the second half of 2025 that lay the foundation for further progress.
Georgia plans to be among the top three countries in Europe in terms of freedom from corruption, counting on the continuation of reforms and strengthening the transparency of public administration.