ქართულ ბაზარზე შესაძლოა გამოჩნდეს არაბეთის გაერთიანებული საამიროების წამყვანი დეველოპერი
საქართველოს მთავრობამ აბუ-დაბიში არაბეთის გაერთიანებული საამიროების წამყვან დეველოპერულ კომპანია DAMAC Properties-თან მოლაპარაკებები გამართა. ამის შესახებ Caliber.Az ადგილობრივ მედიაზე დაყრდნობით იუწყება.
შეხვედრაზე საქართველოს საინვესტიციო პერსპექტივები განიხილეს და ეკონომიკის მინისტრმა, მარიამ ქვრივიშვილმა გამოთქვა რწმენა, რომ მოლაპარაკებები ახალ პროექტებს გამოიწვევს, რაც ქვეყნის ეკონომიკის გაძლიერებას შეუწყობს ხელს.
სურათის წყარო: DAMAC Properties
მანამდე საქართველომ უკვე მოიზიდა ერთ-ერთი უმსხვილესი არაბული დეველოპერი: 2025 წელს ხელი მოეწერა საინვესტიციო შეთანხმებას კომპანია Emaar Properties/Eagle Hills-თან. DAMAC Properties-თან თანამშრომლობა შეიძლება გახდეს შემდეგი ნაბიჯი სამშენებლო სექტორის განვითარებაში და ქვეყანაში საერთაშორისო ინვესტიციების მოზიდვაში.

Leading UAE Developer May Appear on the Georgian Market
The Georgian government held negotiations with the leading UAE development company DAMAC Properties in Abu Dhabi. This is reported by Caliber.Az with reference to local media.
During the meeting, promising areas of investment in Georgia were discussed, and the Minister of Economy, Mariam Kvrivishvili, expressed confidence that the negotiations would lead to new projects that would contribute to strengthening the country's economy.
Image source: DAMAC Properties
Previously, Georgia had already attracted one of the largest Arab developers: in 2025, an investment agreement was signed with Emaar Properties/Eagle Hills. Cooperation with DAMAC Properties could be the next step in the development of the construction sector and attracting international investment to the country.