ღამე ბილეთების გარეშე: თბილისი აუქმებს საფასურს მგზავრობაზე და ახანგრძლივებს ტრანსპორტის მუშაობას
ავტობუსები, მეტრო და საბაგირო მგზავრებს 03:00 საათამდე მოემსახურებათ საახალწლო ღამეს და მართლმადიდებლურ შობას
საახალწლო ღამეს, 31 დეკემბრიდან 1 იანვრამდე, თბილისის საზოგადოებრივი ტრანსპორტი იმუშავებს უფასოდ და გახანგრძლივებული გრაფიკით. ამის შესახებ ქალაქის მერიის პრესსამსახურმა განაცხადა და ხაზგასმით აღნიშნა, რომ გადაწყვეტილება მიღებულია დედაქალაქის მაცხოვრებლებისა და სტუმრებისთვის სადღესასწაულო საათებში მოხერხებულობისთვის.
სურათის წყარო: georgiantravelguide
ანალოგიური რეჟიმია გათვალისწინებული მართლმადიდებლური შობის ღამესაც. 6-დან 7 იანვრამდე თბილისის საზოგადოებრივი ტრანსპორტი ასევე ხელმისაწვდომი იქნება მგზავრებისთვის 03:00 საათამდე. მერიაში აღნიშნავენ, რომ ასეთი პრაქტიკა უკვე ტრადიციული გახდა და მიმართულია მასობრივი ზეიმების დროს უსაფრთხოებისა და კომფორტის ამაღლებისკენ.

Ночь без билетов: Тбилиси отменяет плату за проезд и продлевает работу транспорта
Автобусы, метро и канатка будут возить пассажиров до 03:00 в новогоднюю ночь и на православное Рождество
В новогоднюю ночь с 31 декабря на 1 января общественный транспорт Тбилиси будет работать бесплатно и по продленному графику. Об этом сообщила пресс-служба мэрии города, подчеркнув, что решение принято для удобства жителей и гостей столицы в праздничные часы.
Источник изображения: georgiantravelguide
Аналогичный режим предусмотрен и в ночь православного Рождества. С 6 на 7 января общественный транспорт Тбилиси также будет доступен пассажирам до 03:00. В мэрии отмечают, что такая практика уже стала традиционной и направлена на повышение безопасности и комфорта во время массовых празднований.