Norwegian 2026 წლის ზაფხულში კოპენჰაგენსა და თბილისს შორის პირდაპირ რეისებს გახსნის
ნორვეგიის უმსხვილესი ლოუკოსტერი Norwegian ქართულ ბაზარზე შემოდის: 2026 წლის 27 ივნისიდან ავიაკომპანია კოპენჰაგენსა და თბილისს შორის პირდაპირ რეისებს დაიწყებს. ამის შესახებ საქართველოს აეროპორტების გაერთიანებაში განაცხადეს და აღნიშნეს, რომ წარმატებით დასრულდა მოლაპარაკებები გადამზიდავთან.
ბილეთები უკვე განთავსებულია Norwegian-ის ვებგვერდზე. ფრენები კვირაში ორჯერ - ოთხშაბათს და შაბათს შესრულდება, ბილეთის მინიმალური ღირებულება 125 ევროდან იწყება.
ამ მიმართულების გახსნამდე, საქართველოსა და დანიის დედაქალაქებს შორის პირდაპირი საჰაერო მიმოსვლა არ არსებობდა. მგზავრებს ქუთაისის აეროპორტის გავლით ალტერნატიული მარშრუტის გამოყენება უწევდათ.
სურათის წყარო: NewsGeorgia
მოთხოვნა სკანდინავიასთან კავშირზე კვლავ იზრდება: 2024 წელს საქართველო-დანიას შორის პირდაპირი რეისებით თითქმის 32,5 ათასმა მგზავრმა ისარგებლა, ხოლო სკანდინავიის ქვეყნებიდან ტურისტების საერთო ნაკადმა 22,5 ათას ადამიანს მიაღწია.
ავიაკომპანია Norwegian 1993 წელს დაარსდა და ევროპის უმსხვილეს ბიუჯეტურ გადამზიდავებს შორისაა. მგზავრთნაკადის მიხედვით, ის ევროპის ლოუკოსტერებს შორის მეოთხე ადგილს იკავებს, ხოლო 2021 წელს Skytrax-მა ჩრდილოეთ ევროპის საუკეთესო ბიუჯეტურ ავიაკომპანიად აღიარა.

Norwegian to launch direct flights between Copenhagen and Tbilisi in summer 2026
The largest Norwegian low-cost airline, Norwegian, is entering the Georgian market: from June 27, 2026, the airline will launch direct flights between Copenhagen and Tbilisi. This was announced by the Georgian Airports Association, noting the successful completion of negotiations with the carrier.
Tickets are already on sale on the Norwegian website. Flights will be operated twice a week - on Wednesdays and Saturdays, with the minimum ticket price starting from 125 euros.
Prior to the opening of this route, there was no direct air connection between the Georgian and Danish capitals. Passengers had to use an alternative route through Kutaisi Airport.
Image source: NewsGeorgia
Demand for connections with Scandinavia continues to grow: in 2024, almost 32.5 thousand passengers used direct flights between Georgia and Denmark, and the total flow of tourists from Scandinavian countries reached 22.5 thousand people.
Norwegian was founded in 1993 and is one of the largest budget carriers in Europe. In terms of passenger traffic, it ranks fourth among European low-cost airlines, and in 2021 it was recognized by Skytrax as the best budget airline in Northern Europe.