Georgian Airways ჯერჯერობით არ გეგმავს Russia-ში ფრენების შეჩერებას. ამის შესახებ TV Pirveli-ს ავიაკომპანიის საზოგადოებასთან ურთიერთობის განყოფილების ხელმძღვანელმა Victoria Klimicheva-მ განუცხადა.
მისი თქმით, Georgian Airways აკვირდება საერთაშორისო რეაქციას და აპირებს დაელოდოს სხვა გადამზიდავების, კერძოდ Turkish Airlines-ის გადაწყვეტილებებს. ამ დრომდე, ფრენები Georgia-სა და Russia-ს შორის განხორციელდება მოქმედი განრიგის მიხედვით.
მანამდე რამდენიმე გადამზიდავმა უკვე შეცვალა განრიგი. თურქულმა Pegasus Airlines-მა და Turkish Airlines-მა გააუქმეს რამდენიმე რეისი Moscow-სა და Turkey-ს შორის. ეგვიპტურმა Nesma Airlines-მა გააუქმა რეისი Sharm El Sheikh-ში, ხოლო სომხურმა Shirak Avia-მ – რეისი Yerevan-ში.

Georgian Airways: flights to Russia continue
Georgian Airways does not yet plan to suspend flights to Russia. This was reported to TV Pirveli by Victoria Klimicheva, head of the airline's public relations department.
According to her, Georgian Airways is monitoring the international reaction and intends to await decisions from other carriers, particularly Turkish Airlines. Until then, flights between Georgia and Russia will operate according to the current schedule.
Earlier, a number of carriers had already changed their schedules. Turkish Pegasus Airlines and Turkish Airlines canceled several flights between Moscow and Turkey. Egyptian Nesma Airlines canceled a flight to Sharm El Sheikh, and Armenian Shirak Avia canceled a flight to Yerevan.