FlyOne Armenia-მ ბათუმის მიმართულებით ფრენები თითქმის გააორმაგა: ერევანსა და ქართულ კურორტს კვირაში ექვსჯერ დააკავშირებს
ავიაკომპანია აფართოებს ზაფხულის განრიგს, ამატებს ახალ ფრენებს Armenia-სა და Georgia-ს შორის მიმართულებაზე მზარდი მოთხოვნის ფონზე.
სომხური ბიუჯეტური ავიაკომპანია FlyOne Armenia ზრდის ფრენების რაოდენობას ერევანსა და ბათუმს შორის. 16 ივლისიდან გადამზიდავი აფართოებს განრიგს, ამატებს კიდევ სამ ფრენას კვირაში უკვე მოქმედ რეისებს.
შედეგად, რეგულარული საჰაერო მიმოსვლა მარშრუტზე ერევანი — ბათუმი განხორციელდება კვირაში ექვსჯერ — ყოველდღიურად, კვირის გარდა.
დამატებითი რეისების შესრულების ნებართვა Armenia-ს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტომ 7 ივლისს გასცა. პროგრამის გაფართოება მგზავრებს საშუალებას მისცემს, ზაფხულის სეზონზე ორ ქვეყანას შორის მოგზაურობისთვის მეტი ვარიანტი მიიღონ.
FLYONE Armenia რეგულარულ რეისებს Georgia-ში 2022 წლიდან ასრულებს. ბათუმის გარდა, ავიაკომპანია ასევე ემსახურება მიმართულებას ერევანი — თბილისი, რაც აძლიერებს საჰაერო კავშირს Armenia-სა და Georgia-ს შორის.

Армянская бюджетная авиакомпания FlyOne Armenia увеличивает количество рейсов между Ереваном и Батуми. С 16 июля перевозчик расширяет расписание, добавляя еще три перелета в неделю к уже действующим рейсам.
В результате регулярное авиасообщение по маршруту Ереван — Батуми будет осуществляться шесть раз в неделю — ежедневно, за исключением воскресенья.
Разрешение на выполнение дополнительных рейсов Агентство гражданской авиации Армении выдало 7 июля. Расширение программы позволит пассажирам получить больше вариантов для путешествий между двумя странами в летний сезон.
FLYONE Armenia выполняет регулярные рейсы в Грузию с 2022 года. Помимо Батуми, авиакомпания также обслуживает направление Ереван — Тбилиси, укрепляя воздушное сообщение между Арменией и Грузией.