Flyone-მა გახსნა პირდაპირი რეისები Chișinău - Batumi: პირველი თვითმფრინავი უკვე ჩაფრინდა Georgia-ში
ავიაკომპანია FlyOne-მა Chișinău-სა და Batumi-ს შორის პირდაპირი რეისები დაიწყო. ფრენის პროგრამის დაწყების შესახებ განაცხადა კომპანია TAV Georgia-მ, რომელიც მართავს Tbilisi-სა და Batumi-ს აეროპორტებს.
პირველი რეისი უკვე ჩაფრინდა Batumi-ს საერთაშორისო აეროპორტში. Airbus A320-ის ბორტზე 182 მგზავრი იმყოფებოდა. საპირისპირო მიმართულებით Chișinău-ში გაფრინდა 161 ადამიანი, რაც, ოპერატორის მონაცემებით, მიუთითებს ამ მიმართულებაზე მაღალ მოთხოვნაზე.
ზაფხულის სეზონზე რეისები კვირაში სამჯერ შესრულდება Chișinău – Batumi – Chișinău მარშრუტზე. პირველ ეტაპზე ფრენები დაგეგმილია ორშაბათსა და ხუთშაბათს, ხოლო 14 ივლისიდან განრიგს დაემატება დამატებითი რეისი ოთხშაბათობით.
FlyOne ავითარებს რეგულარული და ჩარტერული გადაზიდვების ქსელს Europe-სა და Middle East-ში. Batumi-ში ასევე მუშაობს შვილობილი სტრუქტურა – FlyOne Armenia, რომელიც Yerevan-იდან კვირაში სამჯერ ასრულებს რეისებს. ჯგუფის ფლოტი მოიცავს 10-ზე მეტ Airbus A320 და A321 ოჯახის თვითმფრინავს, რაც საშუალებას იძლევა ზაფხულის პერიოდში მაღალი სიხშირით მოემსახუროს რეგიონულ მარშრუტებს.

New Route Boosts Summer Air Travel Between Moldova and the Black Sea Coast
FlyOne airline has launched direct flights between Chisinau and Batumi. The start of the flight program was announced by TAV Georgia, which manages the airports of Tbilisi and Batumi.
The first flight has already arrived at Batumi International Airport. There were 182 passengers on board the Airbus A320 aircraft. 161 people departed in the opposite direction to Chisinau, which, according to the operator, indicates high demand for the route.
During the summer season, flights will operate three times a week on the Chisinau – Batumi – Chisinau route. Initially, flights are scheduled for Mondays and Thursdays, and from July 14, an additional flight on Wednesdays will be added to the schedule.
FlyOne is developing a network of scheduled and charter flights across Europe and the Middle East. A subsidiary, FlyOne Armenia, also operates in Batumi, with flights from Yerevan three times a week. The group's fleet includes more than 10 Airbus A320 and A321 family aircraft, allowing for high-frequency regional routes during the summer.