კიდევ ერთი ევროპული დედაქალაქი უფრო ახლოს გახდა: თბილისიდან ბუქარესტის მიმართულებით პირდაპირი რეისები იწყება
საქართველოსა და რუმინეთს შორის ფრენა ივლისიდან გადაჯდომის გარეშე იქნება შესაძლებელი
4 ივლისიდან თბილისსა და ბუქარესტს შორის პირდაპირი საჰაერო მიმოსვლა დაიწყება. ახალი მარშრუტი საქართველოსა და რუმინეთის დედაქალაქებს გადაჯდომის გარეშე დააკავშირებს, რაც ქვეყნებს შორის მოგზაურობას უფრო კომფორტულს გახდის როგორც ტურისტებისთვის, ასევე საქმიანი მოგზაურებისთვის.
გადამზიდავი იქნება რუმინული ავიაკომპანია Dan Air. ფრენები კვირაში ორჯერ – სამშაბათს და შაბათს შესრულდება. ამგვარად, მგზავრები მიიღებენ რეგულარულ კავშირს ევროკავშირისა და შენგენის ზონის ერთ-ერთ დედაქალაქთან.
ბილეთების ღირებულება იწყება 80 ევროდან ცალმხრივი ფრენისთვის ბარგის გარეშე. მოგზაურებმა ასევე უნდა გაითვალისწინონ სავიზო მოთხოვნები: რადგან რუმინეთი შენგენის ზონაში შედის, შესვლისთვის იმ ქვეყნების მოქალაქეებს, რომლებსაც ვიზა სჭირდებათ, შესაბამისი ნებართვა დასჭირდებათ. ახალი მარშრუტის გახსნა გააფართოებს საქართველოს სატრანსპორტო კავშირებს ევროპასთან და მგზავრებს საერთაშორისო მოგზაურობისთვის კიდევ ერთ მოსახერხებელ ვარიანტს შესთავაზებს.

С 4 июля между Тбилиси и Бухарестом появится прямое авиасообщение. Новый маршрут свяжет столицы Грузии и Румынии без необходимости пересадок, что сделает поездки между странами более удобными как для туристов, так и для деловых путешественников.
Перевозчиком выступит румынская авиакомпания Dan Air. Полёты будут выполняться дважды в неделю — по вторникам и субботам. Таким образом пассажиры получат регулярное сообщение с одной из столиц Европейского союза и Шенгенской зоны.
Стоимость билетов начинается от 80 евро за перелёт в одну сторону без включённого багажа. Путешественникам также следует учитывать визовые требования: поскольку Румыния входит в Шенгенскую зону, для въезда гражданам стран, которым необходима виза, потребуется соответствующее разрешение. Открытие нового маршрута расширит транспортные связи Грузии с Европой и предложит пассажирам ещё один удобный вариант для международных поездок.