საფრანგეთის საგანგებო და სრულუფლებიანმა ელჩმა საქართველოში, Olivier Courtois-მა, მოინახულა Tbilisi-ს საერთაშორისო აეროპორტი, სადაც შეხვდა TAV Georgia-ს გენერალურ დირექტორს, Tea Zakharadze-ს. მხარეებმა განიხილეს მიმდინარე სიტუაცია საავიაციო ბაზარზე და ახლო აღმოსავლეთში განვითარებული მოვლენების გავლენა ინდუსტრიაზე.
ელჩი გაეცნო კომპანიის მიმდინარე და დაგეგმილ საინვესტიციო პროექტებს. TAV Georgia 20 წელზე მეტია მართავს Tbilisi-სა და Batumi-ს აეროპორტებს და არის ფრანგული Groupe ADP-ის შვილობილი კომპანია. წელს საქართველოს მთავრობასთან გაფორმდა შეთანხმება 150 მილიონ დოლარზე მეტი ღირებულების პროექტზე, რომელიც მიზნად ისახავს Tbilisi-ს აეროპორტის გაფართოებას.
ვიზიტის დასასრულს, Olivier Courtois-მა დაათვალიერა სამშენებლო სამუშაოების მიმდინარეობა მასშტაბური საინვესტიციო პროექტის ფარგლებში, რომელიც მიზნად ისახავს აეროპორტის გამტარუნარიანობის გაზრდას და ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესებას.

It was shown to the French Ambassador
Olivier Courtaux, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to Georgia, visited Tbilisi International Airport, where he met with Tea Zakharadze, General Manager of TAV Georgia. The parties discussed the current situation in the aviation market and the impact of events in the Middle East on the industry.
The Ambassador familiarized himself with the company's current and planned investment projects. TAV Georgia has been managing Tbilisi and Batumi airports for over 20 years and is a subsidiary of the French Groupe ADP. This year, an agreement was signed with the Georgian government for a project worth over $150 million aimed at expanding Tbilisi Airport.
At the end of the visit, Olivier Courtaux inspected the progress of construction work within the framework of a large-scale investment project, which is expected to increase the airport's capacity and improve its infrastructure.