საფრანგეთის საგანგებო და სრულუფლებიანმა ელჩმა საქართველოში, Olivier Courtois-მა, მოინახულა Tbilisi-ს საერთაშორისო აეროპორტი, სადაც შეხვდა TAV Georgia-ს გენერალურ დირექტორს, Tea Zakharadze-ს. მხარეებმა განიხილეს მიმდინარე სიტუაცია საავიაციო ბაზარზე და ახლო აღმოსავლეთში განვითარებული მოვლენების გავლენა ინდუსტრიაზე.
ელჩი გაეცნო კომპანიის მიმდინარე და დაგეგმილ საინვესტიციო პროექტებს. TAV Georgia 20 წელზე მეტია მართავს Tbilisi-სა და Batumi-ს აეროპორტებს და არის ფრანგული Groupe ADP-ის შვილობილი კომპანია. წელს საქართველოს მთავრობასთან გაფორმდა შეთანხმება 150 მილიონ დოლარზე მეტი ღირებულების პროექტზე, რომელიც მიზნად ისახავს Tbilisi-ს აეროპორტის გაფართოებას.
ვიზიტის დასასრულს, Olivier Courtois-მა დაათვალიერა სამშენებლო სამუშაოების მიმდინარეობა მასშტაბური საინვესტიციო პროექტის ფარგლებში, რომელიც მიზნად ისახავს აეროპორტის გამტარუნარიანობის გაზრდას და ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესებას.

Представлен масштабный проект расширения Тбилисского аэропорта
Чрезвычайный и полномочный посол Франции в Грузии Оливье Курто посетил Тбилисский международный аэропорт, где встретился с генеральным директором TAV Georgia Теа Закарадзе. Стороны обсудили текущую ситуацию на авиационном рынке и влияние событий на Ближнем Востоке на отрасль.
Посол ознакомился с действующими и планируемыми инвестиционными проектами компании. TAV Georgia более 20 лет управляет аэропортами Тбилиси и Батуми и является дочерним предприятием французской Groupe ADP. В этом году с правительством Грузии подписано соглашение о проекте стоимостью более 150 млн долларов, направленном на расширение Тбилисского аэропорта.
В завершение визита Оливье Курто осмотрел ход строительных работ в рамках масштабного инвестиционного проекта, который должен повысить пропускную способность и улучшить инфраструктуру аэропорта.