Wizz Air-მა მგზავრები დაამშვიდა: ბილეთების ფასები ფიქსირებული დარჩება
ავიაკომპანია Wizz Air-მა განაცხადა, რომ უკვე შეძენილი ბილეთების ღირებულება არ შეიცვლება ოპერაციული ხარჯების სამომავლო ზრდის შემთხვევაშიც კი. ამის შესახებ კომპანიის გენერალურმა დირექტორმა, József Váradi-მ, ვიდეომიმართვაში განაცხადა და ხაზი გაუსვა მგზავრებისთვის ფასების პოლიტიკის სტაბილურობას.
მისი თქმით, გადამზიდავი სრულად არის უზრუნველყოფილი საწვავით და არ აწყდება მიწოდების შეფერხებებს. კომპანიის ქსელი მოიცავს დაახლოებით 200 აეროპორტს და ამ დროისთვის არც ერთი რეისი არ გაუქმებულა საწვავის დეფიციტის გამო. Váradi-მ აღნიშნა, რომ Wizz Air თანამშრომლობს რამდენიმე მომწოდებელთან და აქვს ალტერნატიული ლოგისტიკური გადაწყვეტილებები, რაც რისკების მინიმიზაციის საშუალებას იძლევა.
ცალკე კომპანიის ხელმძღვანელმა განაცხადა, რომ ავიაკომპანია არ გეგმავს რეისების გაუქმებას ზაფხულის სეზონზე და გააგრძელებს ფრენებს მკაცრად განრიგის მიხედვით. მისი თქმით, ბოლო 18 თვის განმავლობაში Wizz Air-მა აჩვენა საიმედოობის მაღალი დონე და აპირებს შეინარჩუნოს მუშაობის სტაბილურობა გარე გაურკვევლობის პირობებშიც კი.
ავიაკომპანია Wizz Air ემსახურება საქართველოს. გადამზიდავი ბაზირებულია ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტში (KUT) და ასრულებს პირდაპირ რეისებს ათობით ევროპული და ახლო აღმოსავლეთის მიმართულებით.

Wizz Air успокоила пассажиров: цены на билеты останутся фиксированными
Авиакомпания Wizz Air заявила, что стоимость уже приобретённых билетов не изменится даже при росте операционных расходов в будущем. Об этом сообщил генеральный директор компании Йожеф Варади в видеообращении, подчеркнув стабильность ценовой политики для пассажиров.
По его словам, перевозчик полностью обеспечен топливом и не сталкивается с перебоями поставок. Сеть компании охватывает около 200 аэропортов, и на данный момент ни один рейс не был отменён из-за дефицита топлива. Варади отметил, что Wizz Air сотрудничает с несколькими поставщиками и имеет альтернативные логистические решения, позволяющие минимизировать риски.
Отдельно глава компании заявил, что авиакомпания не планирует отмен рейсов в летний сезон и продолжит выполнять полёты строго по расписанию. По его словам, за последние 18 месяцев Wizz Air показала высокий уровень надёжности и намерена сохранять стабильность работы даже в условиях внешней неопределённости.
Авиакомпания Wizz Air обслуживает Грузию. Перевозчик базируется в Международном аэропорту Кутаиси (KUT) и выполняет прямые рейсы по десяткам европейских и ближневосточных направлений.