ქუთაისის აეროპორტმა პირველი ბიზნეს-ლაუნჯი მიიღო
ქუთაისის დავით აღმაშენებლის სახელობის საერთაშორისო აეროპორტში გაიხსნა პირველი ბიზნეს-დარბაზი, რომელიც VISA-ს მხარდაჭერით შეიქმნა. ახალი ლაუნჯი მგზავრთა მომსახურების ინფრასტრუქტურის განვითარებისა და საქართველოს ერთ-ერთ საკვანძო აეროპორტში სერვისის დონის ამაღლების პროგრამის ნაწილი გახდა.
პროექტი განხორციელდა საქართველოს აეროპორტების გაერთიანებისა და ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს მონაწილეობით. გახსნის ცერემონიაში მონაწილეობა მიიღეს სახელმწიფო სტრუქტურების, აეროპორტის მართვის წარმომადგენლებმა, ასევე VISA-ს რეგიონულმა წარმომადგენლებმა და პარტნიორმა ფინანსურმა ორგანიზაციებმა. ბიზნეს-დარბაზი მდებარეობს გამგზავრების ზონაში და იკავებს 270 კვ. მ-ს, გათვლილია 70 მგზავრის ერთდროულ მომსახურებაზე.
შიგნით გათვალისწინებულია დასვენების, მუშაობის, კვების ზონები და ცალკე საბავშვო ზონა. პროექტში ინვესტიციებმა 1 მილიონ ლარს გადააჭარბა. ლაუნჯში შესვლა უფასოა VISA-ს პრემიუმ ბარათების მფლობელებისთვის, ხოლო მომდევნო ხუთი წლის განმავლობაში სივრცე იმუშავებს ბრენდის საფირმო კონცეფციით საქართველოს აეროპორტების გაერთიანების ოპერაციული მართვის ქვეშ.

В международном аэропорту имени Давида Агмашенебели в Кутаиси открылся первый бизнес-зал, созданный при поддержке VISA. Новый лаунж стал частью программы по развитию инфраструктуры обслуживания пассажиров и повышения уровня сервиса в одном из ключевых аэропортов Грузии.
Проект реализован при участии Объединения аэропортов Грузии и Министерства экономики и устойчивого развития. В церемонии открытия приняли участие представители государственных структур, аэропортового управления, а также региональные представители VISA и партнёрских финансовых организаций. Бизнес-зал расположен в зоне вылета и занимает 270 кв. м, рассчитан на одновременное обслуживание до 70 пассажиров.
Внутри предусмотрены зоны отдыха, работы, питания и отдельная детская зона. Инвестиции в проект превысили 1 млн лари. Доступ в лаунж бесплатный для держателей премиальных карт VISA, а в течение ближайших пяти лет пространство будет работать в фирменной концепции бренда при операционном управлении Объединения аэропортов Грузии.