კიბერუსაფრთხოების საკითხები განიხილეს ბაქომ და თბილისმა
ბაქოში გაიმართა აზერბაიჯანისა და საქართველოს თავდაცვის სამინისტროების სპეციალისტების სამუშაო შეხვედრა, რომელიც მიეძღვნა კიბერუსაფრთხოებისა და ინფორმაციული დაცვის საკითხებს. მოლაპარაკებები გაიმართა აზერბაიჯანის არმიის გენერალურ შტაბში და მიზნად ისახავდა ორ ქვეყანას შორის ციფრულ სფეროში ურთიერთქმედების გაძლიერებას.
მხარეებმა განიხილეს კიბერდაცვის სფეროში თანამშრომლობის განვითარება, ასევე გამოცდილების გაცვლა შესაბამის სტრუქტურებს შორის. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო საინფორმაციო სისტემების მდგრადობის გაზრდისა და თანამედროვე კიბერმუქარების წინააღმდეგ ბრძოლის საკითხებს.
სურათის წყარო: vestikavkaza
შეხვედრის მონაწილეებმა აღნიშნეს უწყებებს შორის რეგულარული კონტაქტების მნიშვნელობა უსაფრთხოების დონის ამაღლებისა და მოქმედებების კოორდინაციისთვის. კიბერუსაფრთხოების გარდა, შეეხო სხვა მიმართულებებსაც, რომლებიც ორ ქვეყნის სამხედრო სტრუქტურებისთვის ურთიერთინტერესს წარმოადგენს.

Вопросы кибербезопасности обсудили Баку и Тбилиси
В Баку прошла рабочая встреча специалистов министерств обороны Азербайджана и Грузии, посвящённая вопросам кибербезопасности и информационной защиты. Переговоры состоялись в Генеральном штабе азербайджанской армии и были направлены на укрепление взаимодействия двух стран в цифровой сфере.
Стороны обсудили развитие сотрудничества в области киберзащиты, а также обмен опытом между профильными структурами. Особое внимание уделялось вопросам повышения устойчивости информационных систем и противодействия современным киберугрозам.
Источник изображения: vestikavkaza
Участники встречи отметили важность регулярных контактов между ведомствами для повышения уровня безопасности и координации действий. Помимо кибербезопасности, были затронуты и другие направления, представляющие взаимный интерес для военных структур двух стран.