Condor ბრუნდება საქართველოში: ფრანკფურტი-თბილისის ყოველდღიური რეისები დაიწყო
გერმანული ავიაკომპანია Condor განაახლებს ფრენებს ქართულ ბაზარზე და 15 ივნისიდან დაიწყებს რეგულარული რეისების შესრულებას მარშრუტზე ფრანკფურტი–თბილისი–ფრანკფურტი. ამის შესახებ საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოში განაცხადეს.
რეგულატორის განცხადების თანახმად, რეისები ყოველდღიურად შესრულდება Embraer 190 ტიპის საჰაერო ხომალდებით. ავიაკომპანიის ფრენებზე დაშვების გადაწყვეტილება 20 აპრილს საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრომ გასცა.
Condor-ის დაბრუნება აძლიერებს ავიამიმოსვლას საქართველოსა და გერმანიას შორის და აფართოებს პირდაპირი რეისების არჩევანს ევროპის ერთ-ერთ მთავარ საავიაციო ჰაბში — ფრანკფურტში.

The German airline is once again opening direct service to Tbilisi on regional airliners
The German airline Condor is resuming flights to the Georgian market and, starting on June 15, will begin operating regular flights on the Frankfurt–Tbilisi–Frankfurt route. This was reported by the Georgian Civil Aviation Agency.
According to the regulator's statement, the flights will be operated daily using Embraer 190 aircraft. The decision to authorize the airline's flights was issued on April 20 by the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia.
Condor's return strengthens air service between Georgia and Germany and expands the choice of direct flights to one of Europe's key aviation hubs — Frankfurt.