Condor ბრუნდება საქართველოში: ფრანკფურტი-თბილისის ყოველდღიური რეისები დაიწყო
გერმანული ავიაკომპანია Condor განაახლებს ფრენებს ქართულ ბაზარზე და 15 ივნისიდან დაიწყებს რეგულარული რეისების შესრულებას მარშრუტზე ფრანკფურტი–თბილისი–ფრანკფურტი. ამის შესახებ საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოში განაცხადეს.
რეგულატორის განცხადების თანახმად, რეისები ყოველდღიურად შესრულდება Embraer 190 ტიპის საჰაერო ხომალდებით. ავიაკომპანიის ფრენებზე დაშვების გადაწყვეტილება 20 აპრილს საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრომ გასცა.
Condor-ის დაბრუნება აძლიერებს ავიამიმოსვლას საქართველოსა და გერმანიას შორის და აფართოებს პირდაპირი რეისების არჩევანს ევროპის ერთ-ერთ მთავარ საავიაციო ჰაბში — ფრანკფურტში.

Condor возвращается в Грузию: запущены ежедневные рейсы Франкфурт–Тбилиси
Немецкая авиакомпания Condor возобновляет полёты на грузинский рынок и с 15 июня начнёт выполнять регулярные рейсы по маршруту Франкфурт–Тбилиси–Франкфурт. Об этом сообщили в Агентстве гражданской авиации Грузии.
Согласно заявлению регулятора, рейсы будут выполняться ежедневно на воздушных судах Embraer 190. Решение о допуске авиакомпании к полётам было выдано 20 апреля Министерством экономики и устойчивого развития Грузии.
Возвращение Condor усиливает авиасообщение между Грузией и Германией и расширяет выбор прямых рейсов в один из ключевых авиационных хабов Европы — Франкфурт.