ავიაკომპანია Wizz Air Malta გაზრდის ფრენების სიხშირეს ქუთაისსა და ვენეციას შორის 2026 წლის ზაფხულის განრიგში. ამის შესახებ საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოში განაცხადეს.
15 მაისიდან 4 სექტემბრამდე დაემატება დამატებითი რეისი პარასკევობით. შედეგად, ფრენები მარშრუტზე ვენეცია - ქუთაისი - ვენეცია შესრულდება კვირაში 3-ჯერ: სამშაბათს, პარასკევსა და შაბათს. ავიაკომპანიამ სიხშირის გაზრდის ნებართვა 7 აპრილს მიიღო.
ქუთაისსა და ვენეციას შორის მარშრუტი გასული წლის დეკემბერში დაიწყო. ამჟამად Wizz Air ჯგუფი საქართველოს მიმართულებიდან ევროპაში 24 მიმართულებით ახორციელებს ფრენებს.

Wizz Air Malta to Increase Flights Between Kutaisi and Venice: Up to 3 Times a Week
Wizz Air Malta will increase the frequency of flights between Kutaisi and Venice in the summer schedule of 2026. This was reported by the Georgian Civil Aviation Agency.
From May 15 to September 4, an additional flight will be added on Fridays. As a result, flights on the Venice - Kutaisi - Venice route will be operated 3 times a week: on Tuesdays, Fridays, and Saturdays. The airline received permission to increase the frequency on April 7.
The route between Kutaisi and Venice was launched in December last year. Currently, the Wizz Air Group operates flights from Georgia to 24 destinations in Europe.