ავიაკომპანია Wizz Air Malta გაზრდის ფრენების სიხშირეს ქუთაისსა და ვენეციას შორის 2026 წლის ზაფხულის განრიგში. ამის შესახებ საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოში განაცხადეს.
15 მაისიდან 4 სექტემბრამდე დაემატება დამატებითი რეისი პარასკევობით. შედეგად, ფრენები მარშრუტზე ვენეცია - ქუთაისი - ვენეცია შესრულდება კვირაში 3-ჯერ: სამშაბათს, პარასკევსა და შაბათს. ავიაკომპანიამ სიხშირის გაზრდის ნებართვა 7 აპრილს მიიღო.
ქუთაისსა და ვენეციას შორის მარშრუტი გასული წლის დეკემბერში დაიწყო. ამჟამად Wizz Air ჯგუფი საქართველოს მიმართულებიდან ევროპაში 24 მიმართულებით ახორციელებს ფრენებს.

Авиакомпания Wizz Air Malta увеличит частоту полётов между Kutaisi и Venice в летнем расписании 2026 года. Об этом сообщили в Агентстве гражданской авиации Грузии.
С 15 мая по 4 сентября добавится дополнительный рейс по пятницам. В итоге перелёты по маршруту Венеция — Кутаиси — Венеция будут выполняться 3 раза в неделю: по вторникам, пятницам и субботам. Разрешение на увеличение частоты авиакомпания получила 7 апреля.
Маршрут между Кутаиси и Венецией был запущен в декабре прошлого года. В настоящее время группа Wizz Air выполняет рейсы из Грузии по 24 направлениям в Европе.