Norwegian Air Sweden კოპენჰაგენსა და თბილისს შორის პირდაპირ მიმოსვლას გახსნის
2026 წლის ივნისიდან თბილისი პირდაპირ დაუკავშირდება კოპენჰაგენს: ახალ მარშრუტს სკანდინავიური დაბალბიუჯეტიანი ავიაკომპანია Norwegian-ის შვილობილი კომპანია Norwegian Air Sweden დაიწყებს.
თავდაპირველად რეისები კვირაში ორჯერ შესრულდება - ოთხშაბათს და შაბათს, 15 აგვისტოდან სიხშირე შეიცვლება ოთხშაბათსა და კვირას. მარშრუტის შესრულების ნებართვა ავიაკომპანიამ 23 მარტს საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოსგან მიიღო.
მარშრუტის გახსნა გააძლიერებს საქართველოს კავშირებს სკანდინავიის ქვეყნებთან და ჩრდილოეთ ევროპიდან ტურისტებს მოიზიდავს. კოპენჰაგენის აეროპორტი, როგორც მსხვილი სატრანზიტო ჰაბი, ქართველ მგზავრებს ევროპასა და აშშ-ში მოგზაურობის მოსახერხებელ შესაძლებლობებს მისცემს.

Norwegian Air Sweden откроет прямое сообщение между Копенгагеном и Тбилиси
С июня 2026 года Тбилиси напрямую свяжется с Копенгагеном: новый маршрут запустит дочерняя компания скандинавской лоукост-авиакомпании Norwegian — Norwegian Air Sweden.
Первоначально рейсы будут выполняться дважды в неделю — по средам и субботам, с 15 августа частота изменится на среду и воскресенье. Разрешение на выполнение маршрута авиакомпания получила 23 марта от Агентства гражданской авиации Грузии.
Открытие маршрута укрепит связи Грузии со странами Скандинавии и привлечёт туристов из Северной Европы. Аэропорт Копенгагена, как крупный транзитный хаб, даст грузинским пассажирам удобные возможности для путешествий по Европе и в США.