ქართულ ბაზარზე ახალი ავიაკომპანია OneClick Airways გამოჩნდა
საქართველოში ავიაკომპანია OneClick Airways-მა დაიწყო მუშაობა, რომელიც რეგისტრირებულია როგორც სამგზავრო, ასევე სატვირთო გადაზიდვების განსახორციელებლად, იუწყება სამოქალაქო ავიაციის სააგენტო.
კომპანიამ საქმიანობა 2025 წლის ოქტომბერში დაიწყო, ამჟამად ასრულებს ჩარტერულ რეისებს და ემზადება რეგულარული მიმართულებების დასაწყებად „ფართო გეოგრაფიული მოცვით“. ავიაკომპანია აქტიურად თანამშრომლობს ტუროპერატორებთან და პარტნიორებთან, რაც საშუალებას აძლევს ოპერატიულად უპასუხოს მოთხოვნას და შეასრულოს როგორც ტურისტული, ასევე სპეციალური რეისები. გასულ კვირას OneClick Airways-მა დუბაიდან და ტაილანდიდან რეისები მოაწყო მოქალაქეების სამშობლოში უსაფრთხოდ დასაბრუნებლად.
კომპანიის მოდელი გულისხმობს ხელმისაწვდომ ტარიფებს მგზავრებისთვის მარშრუტების ქსელის თანდათანობით გაფართოებასთან ერთად. ამჟამად ბალანსზე არის ერთი თვითმფრინავი Boeing 737-81B.
კომპანიის დირექტორია გიორგი ჩოგოვაძე, რომელიც ადრე ხელმძღვანელობდა ტურიზმის ეროვნულ ადმინისტრაციას და ჯგუფს „საქართველოს აეროპორტები“. თანადამფუძნებელია გიორგი კალანდარიშვილი, რომელიც ადრე „Liberty Bank“-ს ხელმძღვანელობდა.

OneClick Airways, an airline registered for both passenger and cargo transportation, has started operating in Georgia, according to the Civil Aviation Agency.
The company started operations in October 2025, and is currently operating charter flights and preparing to launch regular routes with a "wide geographical coverage." The airline actively cooperates with tour operators and partners, which allows it to quickly respond to demand and operate both tourist and special flights. Last week, OneClick Airways organized flights from Dubai and Thailand for the safe return of citizens to their homeland.
The company's model assumes affordable fares for passengers with a gradual expansion of the route network. Currently, there is one Boeing 737-81B aircraft on the balance sheet.
The director of the company is Giorgi Chogovadze, who previously headed the National Tourism Administration and the "Airports of Georgia" group. The co-founder is Giorgi Kalandarishvili, who previously headed "Liberty Bank".