ქართულ ბაზარზე ახალი ავიაკომპანია OneClick Airways გამოჩნდა
საქართველოში ავიაკომპანია OneClick Airways-მა დაიწყო მუშაობა, რომელიც რეგისტრირებულია როგორც სამგზავრო, ასევე სატვირთო გადაზიდვების განსახორციელებლად, იუწყება სამოქალაქო ავიაციის სააგენტო.
კომპანიამ საქმიანობა 2025 წლის ოქტომბერში დაიწყო, ამჟამად ასრულებს ჩარტერულ რეისებს და ემზადება რეგულარული მიმართულებების დასაწყებად „ფართო გეოგრაფიული მოცვით“. ავიაკომპანია აქტიურად თანამშრომლობს ტუროპერატორებთან და პარტნიორებთან, რაც საშუალებას აძლევს ოპერატიულად უპასუხოს მოთხოვნას და შეასრულოს როგორც ტურისტული, ასევე სპეციალური რეისები. გასულ კვირას OneClick Airways-მა დუბაიდან და ტაილანდიდან რეისები მოაწყო მოქალაქეების სამშობლოში უსაფრთხოდ დასაბრუნებლად.
კომპანიის მოდელი გულისხმობს ხელმისაწვდომ ტარიფებს მგზავრებისთვის მარშრუტების ქსელის თანდათანობით გაფართოებასთან ერთად. ამჟამად ბალანსზე არის ერთი თვითმფრინავი Boeing 737-81B.
კომპანიის დირექტორია გიორგი ჩოგოვაძე, რომელიც ადრე ხელმძღვანელობდა ტურიზმის ეროვნულ ადმინისტრაციას და ჯგუფს „საქართველოს აეროპორტები“. თანადამფუძნებელია გიორგი კალანდარიშვილი, რომელიც ადრე „Liberty Bank“-ს ხელმძღვანელობდა.

На грузинском рынке появилась новая авиакомпания OneClick Airways
В Грузии начала работу авиакомпания OneClick Airways, зарегистрированная для выполнения как пассажирских, так и грузовых перевозок, сообщает Агентство гражданской авиации.
Компания начала деятельность в октябре 2025 года, сейчас выполняет чартерные рейсы и готовится к запуску регулярных направлений с «широким географическим охватом». Авиакомпания активно сотрудничает с туроператорами и партнёрами, что позволяет оперативно реагировать на спрос и выполнять как туристические, так и специальные рейсы. На прошлой неделе OneClick Airways организовала рейсы из Дубая и Таиланда для безопасного возвращения граждан на родину.
Модель компании предполагает доступные тарифы для пассажиров при постепенном расширении сети маршрутов. На данный момент на балансе — один самолет Boeing 737-81B.
Директором компании является Гиорги Чоговадзе, ранее возглавлявший Национальную администрацию по туризму и группу «Аэропорты Грузии». Соучредителем выступает Гиорги Каландаришвили, ранее руководивший «Liberty Bank».