გლობალური კრიპტოვალუტის ბირჟები საქართველოში ინვესტიციების ცენტრს ირჩევენ
Bybit-ის გენერალურმა დირექტორმა ბენ ჟოუმ განაცხადა, რომ საქართველო საერთაშორისო კრიპტოვალუტის ბირჟებისთვის საკვანძო პლატფორმა ხდება. მისი თქმით, ქვეყანა ხელსაყრელად მდებარეობს ევროპას, ახლო აღმოსავლეთსა და აზიას შორის და გააჩნია კრიპტოაქტივებისთვის ღია და თანამედროვე მარეგულირებელი ბაზა.
ჟოუმ აღნიშნა, რომ ეროვნული მარეგულირებელი - საქართველოს ეროვნული ბანკი - უზრუნველყოფს სწრაფ და გამჭვირვალე პროცესებს. ამის წყალობით, ბევრი მსხვილი ბირჟა ქმნის აქ თავის ცენტრებს და ინვესტიციებს ახორციელებს, რათა გავლენა მოახდინოს მთელ რეგიონზე.
სურათის წყარო: caliber.az/
Bybit-ის ხელმძღვანელის აზრით, გააზრებული რეგულირება და მარეგულირებლის ინიციატივა საქართველოს კრიპტოინდუსტრიის განვითარებისთვის ერთ-ერთ ყველაზე მიმზიდველ ადგილად აქცევს, რომელიც აერთიანებს ოპერაციების უსაფრთხოებასა და ეფექტურობას.

Глобальные криптобиржи выбирают Грузию как центр инвестиций
Генеральный директор Bybit Бен Чжоу заявил, что Грузия становится ключевой площадкой для международных криптовалютных бирж. По его словам, страна выгодно расположена между Европой, Ближним Востоком и Азией и обладает открытой и современной нормативно-правовой базой для криптоактивов.
Чжоу отметил, что национальный регулятор – Центральный банк Грузии – обеспечивает быстрые и прозрачные процессы. Благодаря этому многие крупные биржи создают здесь свои центры и вкладывают средства, чтобы оказывать влияние на весь регион.
Источник изображения: caliber.az/
По мнению главы Bybit, продуманное регулирование и инициативность регулятора делают Грузию одним из самых привлекательных мест для развития криптоиндустрии, сочетая безопасность и эффективность операций.