სარკინიგზო კრუიზი სომხეთსა და საქართველოში გამოცხადდა
Kompania RZhD Tur გიწვევთ, მაისის დღესასწაულები საერთაშორისო სარკინიგზო მოგზაურობის ფორმატში გაატაროთ სომხეთსა და საქართველოში. ტური გათვლილია სამ დღეზე და ორ ღამეზე და გაიმართება მარშრუტით ერევანი — თბილისი — ერევანი.
მოგზაურობები დაგეგმილია 1 და 9 მაისს გამგზავრებით. ტურისტები განთავსდებიან South Caucasus Railway kompania-ს თანამედროვე და კომფორტულ ვაგონებში. პაკეტში შედის არჩეული კატეგორიის ვაგონის ბილეთები, კვება, ტურისტულ ობიექტებზე შესასვლელი ბილეთები, ასევე პროგრამის მიხედვით სატრანსპორტო და საექსკურსიო მომსახურება.
სურათის წყარო: golosarmenii
YuKZhD-ს უკვე აქვს ტურისტული პროექტებისთვის მოძრავი შემადგენლობის მიწოდების გამოცდილება. 2025 წელს კომპანიის ვაგონებით პირველად ისარგებლა ჩეხურმა Gepard Express-მა: ჩეხეთიდან ჩამოსულმა სტუმრებმა ცხრა დღე იმოგზაურეს და სომხეთისა და საქართველოს მთავარი ღირსშესანიშნაობები მოინახულეს.
"RZhD Tur" 2005 წლიდან მუშაობს და შედის Russian Railways holdingis სტრუქტურაში. კომპანია სპეციალიზდება სარკინიგზო ტურიზმში, მათ შორის "მატარებელი-სასტუმრო" ფორმატის კრუიზებში, ორთქლმავლის წევაზე რეტრო-ტურებში, ჯგუფური და VIP-მოგზაურობების ორგანიზებაში, ასევე სარკინიგზო ინფრასტრუქტურის გამოყენებით კომპლექსური პროექტების განხორციელებაში.

Armenia and Georgia Rail Cruise Announced
RZD Tour invites you to spend the May holidays in the format of an international rail journey through Armenia and Georgia. The tour is designed for three days and two nights and will run along the route Yerevan — Tbilisi — Yerevan.
Trips are scheduled to depart on May 1 and 9. Tourists will be accommodated in modern and comfortable cars of the South Caucasus Railway company. The package includes tickets in the selected category car, meals, entrance tickets to tourist sites, as well as transport and excursion support according to the program.
Image source: golosarmenii
SCR has experience in providing rolling stock for tourism projects. In 2025, the company's cars were used for the first time by the Czech Gepard Express: guests from the Czech Republic spent nine days traveling, visiting key attractions in Armenia and Georgia.
RZD Tour has been operating since 2005 and is part of the Russian Railways holding. The company specializes in railway tourism, including "train-hotel" cruises, retro tours with steam traction, organization of group and VIP trips, as well as implementation of complex projects using railway infrastructure.