სარკინიგზო კრუიზი სომხეთსა და საქართველოში გამოცხადდა
Kompania RZhD Tur გიწვევთ, მაისის დღესასწაულები საერთაშორისო სარკინიგზო მოგზაურობის ფორმატში გაატაროთ სომხეთსა და საქართველოში. ტური გათვლილია სამ დღეზე და ორ ღამეზე და გაიმართება მარშრუტით ერევანი — თბილისი — ერევანი.
მოგზაურობები დაგეგმილია 1 და 9 მაისს გამგზავრებით. ტურისტები განთავსდებიან South Caucasus Railway kompania-ს თანამედროვე და კომფორტულ ვაგონებში. პაკეტში შედის არჩეული კატეგორიის ვაგონის ბილეთები, კვება, ტურისტულ ობიექტებზე შესასვლელი ბილეთები, ასევე პროგრამის მიხედვით სატრანსპორტო და საექსკურსიო მომსახურება.
სურათის წყარო: golosarmenii
YuKZhD-ს უკვე აქვს ტურისტული პროექტებისთვის მოძრავი შემადგენლობის მიწოდების გამოცდილება. 2025 წელს კომპანიის ვაგონებით პირველად ისარგებლა ჩეხურმა Gepard Express-მა: ჩეხეთიდან ჩამოსულმა სტუმრებმა ცხრა დღე იმოგზაურეს და სომხეთისა და საქართველოს მთავარი ღირსშესანიშნაობები მოინახულეს.
"RZhD Tur" 2005 წლიდან მუშაობს და შედის Russian Railways holdingis სტრუქტურაში. კომპანია სპეციალიზდება სარკინიგზო ტურიზმში, მათ შორის "მატარებელი-სასტუმრო" ფორმატის კრუიზებში, ორთქლმავლის წევაზე რეტრო-ტურებში, ჯგუფური და VIP-მოგზაურობების ორგანიზებაში, ასევე სარკინიგზო ინფრასტრუქტურის გამოყენებით კომპლექსური პროექტების განხორციელებაში.

Анонсирован железнодорожный круиз по Армении и Грузии
Компания РЖД Тур приглашает провести майские праздники в формате международного железнодорожного путешествия по Армении и Грузии. Тур рассчитан на три дня и две ночи и пройдет по маршруту Ереван — Тбилиси — Ереван.
Поездки запланированы с отправлением 1 и 9 мая. Туристы будут размещены в современных и комфортабельных вагонах компании Южно-Кавказская железная дорога. В пакет включены билеты в вагоне выбранной категории, питание, входные билеты в туристические объекты, а также транспортное и экскурсионное сопровождение по программе.
Источник изображения: golosarmenii
У ЮКЖД уже есть опыт предоставления подвижного состава для туристических проектов. В 2025 году вагонами компании впервые воспользовалась чешская Gepard Express: гости из Чехии провели девять дней в путешествии, посетив ключевые достопримечательности Армении и Грузии.
«РЖД Тур» работает с 2005 года и входит в структуру холдинга Российские железные дороги. Компания специализируется на железнодорожном туризме, включая круизы формата «поезд-отель», ретротуры на паровозной тяге, организацию групповых и VIP-поездок, а также реализацию комплексных проектов с использованием железнодорожной инфраструктуры.