საქართველოში ახალი თაობის ელექტრონული პირადობის მოწმობების გაცემა დაიწყო
საქართველოს ხელისუფლებამ განახლებული დიზაინის ელექტრონული პირადობის მოწმობების გაცემა დაიწყო. ახალი დოკუმენტები შეესაბამება უსაფრთხოების თანამედროვე საერთაშორისო სტანდარტებს და გაფორმებულია ეროვნული სიმბოლიკით.
მთავარი ინოვაციაა მფლობელის თითის ანაბეჭდების და QR კოდის დამატება, რომელიც საშუალებას იძლევა შეამოწმოთ დოკუმენტის ნომერი, მისი სტატუსი, რეგისტრაციის მისამართი, ასევე ინფორმაცია იმის შესახებ, არის თუ არა მფლობელი სტუდენტი ან შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირი. დოკუმენტის ღირებულება ამასთან არ შეცვლილა.
ახალი ელექტრონული პირადობის მოწმობის მისაღებად განაცხადის შეტანა შესაძლებელია სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოს ტერიტორიულ განყოფილებებში, იუსტიციის სამინისტროს ფილიალებში, მობილური მომსახურების პუნქტების მეშვეობით ან სააგენტოს ოფიციალურ ვებგვერდზე ონლაინ.

The cost of the document remains the same
Georgian authorities have launched the issuance of redesigned electronic identity cards. The new documents comply with modern international security standards and are designed with national symbols.
The main innovation is the addition of the owner's fingerprints and a QR code, which allows you to check the document number, its status, registration address, and information on whether the owner is a student or a person with disabilities. The cost of the document remains the same.
You can apply for a new electronic ID at the territorial offices of the State Services Development Agency, branches of the Ministry of Justice, through mobile service points, or online on the agency's official website.