ბაკურიანში პირველი პანორამული ფუნიკულიორი გაიხსნა
ბაკურიანში ზამთრის სეზონი პრემიერით დაიწყო — კურორტზე პირველად ამოქმედდა პანორამული ფუნიკულიორი, რომელიც მთების ხედებით ტკბობის საშუალებას იძლევა ასვლის დროს. ახლა სტუმრებს შეუძლიათ შეაფასონ კურორტის სილამაზე სიმაღლიდან და მიიღონ ახალი შთაბეჭდილებები დასვენებისგან.
საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს მთის ტრასების სააგენტოს ინფორმაციით, სამივე სამთო-სათხილამურო რაიონი — დიდველი, კოხტა და მიტარბი, საბაგიროების ჩათვლით, სრულად ფუნქციონირებს. ინფრასტრუქტურა შემოწმებულია, მოწყობილობა მზად არის სამუშაოდ, ხოლო პერსონალმა გაიარა საჭირო ტრენინგი დამსვენებლების უსაფრთხოების უზრუნველსაყოფად.
ფუნიკულიორის გახსნა და კურორტის ყველა ობიექტის მზადყოფნა ბაკურიანში 2026 წლის ზამთრის სეზონს განსაკუთრებით კომფორტულს და მიმზიდველს ჰპირდება მთელი მსოფლიოს ტურისტებისთვის.

В Бакуриани открылся первый панорамный фуникуляр
Зимний сезон в Бакуриани стартовал с премьеры — на курорте впервые заработал панорамный фуникуляр, который позволяет наслаждаться видами гор во время подъема. Теперь посетители могут оценить красоты курорта с высоты и получить новые впечатления от отдыха.
По данным Агентства горных трасс Министерства экономики и устойчивого развития Грузии, все три горнолыжных района — Дидвели, Кохта и Митарби, включая канатные дороги, функционируют в полном объеме. Инфраструктура проверена, оборудование подготовлено к работе, а персонал прошел необходимое обучение для обеспечения безопасности отдыхающих.
Открытие фуникуляра и готовность всех объектов курорта обещают сделать зимний сезон 2026 года в Бакуриани особенно комфортным и привлекательным для туристов со всего мира.