Coca-Cola-მ შეაჩერა საახალწლო ქარავანი საქართველოში
ტრადიციულმა საახალწლო ქარავანმა Coca-Cola, რომელმაც საქართველოში მოგზაურობა 19 დეკემბერს დაიწყო, მარშრუტის ვადაზე ადრე შეცვლა იძულებული გახდა. მიზეზი ძლიერი თოვა და რთული ამინდის პირობები გახდა, რამაც შემდგომი გადაადგილება სახიფათო გახადა, განაცხადეს Coca-Cola Bottlers Georgia-ში.
ორგანიზატორების ინფორმაციით, ყველაზე რთული სიტუაცია ქვეყნის დასავლეთ რეგიონებში შეიქმნა. მიუხედავად იმისა, რომ სადღესასწაულო აქცია ქობულეთში მაინც გაიმართა, ქარავანმა ბათუმამდე, ასევე ცენტრალური საქართველოს რიგ დასახლებულ პუნქტამდე, მათ შორის ხაშურამდე, გორამდე და ქვემო ჭალამდე ჩასვლა ვერ შეძლო.
სურათის წყარო: unn.ua
კომპანიამ ბოდიში მოუხადა იმ მაცხოვრებლებს, რომლებიც ქარავნის ჩამოსვლას ელოდნენ და აღნიშნა, რომ გადაწყვეტილება ექსკლუზიურად უსაფრთხოების მიზნებიდან გამომდინარე იქნა მიღებული. Coca-Cola-ს წარმომადგენლებმა ასევე პირობა დადეს, რომ მომავალ წელს სადღესასწაულო ქარავანი კვლავ გაივლის მთელ საქართველოს.

Heavy snowfalls prevented the festive convoy from reaching Batumi and a number of cities
The traditional Coca-Cola New Year's caravan, which began its journey through Georgia on December 19, was forced to change its route ahead of schedule. The reason was heavy snowfalls and difficult weather conditions, which made further movement unsafe, Coca-Cola Bottlers Georgia said.
According to the organizers, the most difficult situation developed in the western regions of the country. Although the festive event did take place in Kobuleti, the caravan was unable to reach Batumi, as well as a number of settlements in central Georgia, including Khashuri, Gori and Kvemo-Chala.
Image source: unn.ua
The company apologized to residents who were waiting for the arrival of the caravan, noting that the decision was made solely for security reasons. Coca-Cola representatives also promised that the festive caravan will travel throughout Georgia again next year.