თბილისის ისტორიულ ნაწილში ერთ-ერთი მთავარი გვირაბი ერთი თვით დაიკეტა
თბილისის ისტორიულ ნაწილში ერთი თვით მოძრაობის შეზღუდვა ერთ-ერთ უმნიშვნელოვანეს სატრანსპორტო კვანძში იწყება. 30 დეკემბრიდან მეტეხის გვირაბში სამუშაოები დაიწყება, რის გამოც ტრანსპორტის გადაადგილება დროებით შეიზღუდება, ამის შესახებ დედაქალაქის მერიაში განაცხადეს. შეზღუდვები დაახლოებით ერთ თვეს გაგრძელდება და მხოლოდ ღამის საათებში იმოქმედებს.
სურათის წყარო: grok.com
გვირაბი დაიკეტება 00:00-დან 06:00 საათამდე და შეეხება გვირაბის მხოლოდ ერთ მხარეს - ნიკოლოზ ბარათაშვილის ხიდიდან ორთაჭალის მიმართულებით. ამასთან, მოძრაობა საპირისპირო მიმართულებით, ბარათაშვილის ხიდიდან ევროპის მოედნამდე, უცვლელი დარჩება და ჩვეულ რეჟიმში განხორციელდება.
ქალაქის ხელისუფლება აზუსტებს, რომ შეზღუდვების შერჩეული ფორმატი ავტომობილისტებისთვის უხერხულობას მინიმუმამდე შეამცირებს და გავლენას არ მოახდენს თბილისის ცენტრში დღის ტრაფიკზე. მერიამ ბოდიში მოუხადა ქალაქის მაცხოვრებლებსა და სტუმრებს დროებითი სირთულეებისთვის და მოუწოდა მძღოლებს, გაითვალისწინონ ცვლილებები მარშრუტების დაგეგმვისას.

Один из главных тоннелей в исторической части Тбилиси закрыли на целый месяц
В исторической части Тбилиси на месяц вводятся ограничения движения в одном из важнейших транспортных узлов города. С 30 декабря в Метехском тоннеле начнутся работы, из-за которых проезд транспорта будет временно ограничен, сообщили в мэрии столицы. Ограничения продлятся около месяца и будут действовать исключительно в ночное время.
Источник изображения: grok.com
Проезд будет закрываться с 00:00 до 06:00 и затронет только одну сторону тоннеля — от моста Николоза Бараташвили в направлении Ортачала. При этом движение в обратную сторону, от моста Бараташвили до площади Европы, сохранится без изменений и будет осуществляться в обычном режиме.
Городские власти уточняют, что выбранный формат ограничений позволит минимизировать неудобства для автомобилистов и не повлияет на дневной трафик в центре Тбилиси. В мэрии принесли извинения жителям и гостям города за временные сложности и призвали водителей учитывать изменения при планировании маршрутов.