საქართველო საახალწლო არდადეგების გამო გამოცდებისა და განბაჟების ვადებს გადასცემს
საახალწლო არდადეგებთან დაკავშირებით, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს ფილიალები იანვრის პირველ დღეებში არ იმუშავებს. მართვის მოწმობის გამოცდების, განბაჟების და ცნობების მიღების ყველა ვადა ავტომატურად გადაიწევს, რათა მოქალაქეებმა გაცდენებისთვის ჯარიმები არ გადაიხადონ.
პრაქტიკული გამოცდის "მოედანი“ მათთვის, ვისი თარიღიც სადღესასწაულო დღეებს ემთხვევა, მოგვიანებით ჩაბარება იქნება შესაძლებელი, ამასთან, მხოლოდ ერთი მცდელობაა გათვალისწინებული. დაჯავშნილი ან შენახული სანომრე ნიშნების მფლობელებისთვის მათი მოქმედების ვადა ავტომატურად გაგრძელდება.
სურათის წყარო: Midjourney
სატრანსპორტო საშუალებების საბაჟო გაფორმება, რომელიც დაგეგმილი იყო სადღესასწაულო დღეებში, დროულად დასრულებულად ჩაითვლება არდადეგების შემდეგ პირველ სამუშაო დღეს წარდგენისას. ანალოგიურად, აპოსტილით ან ლეგალიზაციით გაცემული ცნობები, რომლებიც სადღესასწაულო დღეებში უნდა გაცემულიყო, შესაძლებელი იქნება უწყების მუშაობის განახლებისთანავე მიღება, დანარჩენი ვადები უცვლელი რჩება.

Georgia Postpones Exam and Customs Clearance Deadlines Due to New Year Holidays
Due to the New Year holidays, the branches of the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs of Georgia will not be working in the first days of January. All deadlines for passing driving exams, completing customs clearance, and obtaining certificates are automatically postponed so that citizens do not incur penalties for missing them.
The practical " площадкa" (test area) exam for those whose date fell on the holidays can be taken later, with only one attempt provided. The validity of reserved or stored license plates is automatically extended.
Image source: Midjourney
Customs clearance of transport scheduled for the holidays will be considered completed on time if submitted on the first working day after the holidays. Similarly, certificates with apostille or legalization that were to be issued during the holidays can be obtained immediately after the resumption of the department's work; other deadlines remain unchanged.