Ferrari ჩამოვიდა თბილისში: ლეგენდარული ბრენდის ოფიციალური შოურუმი გაიხსნა საქართველოს დედაქალაქში
თბილისში Ferrari-ის ოფიციალური შოურუმი გაიხსნა. ბრენდის პარტნიორი საქართველოში გახდა Nazar Group, რომელიც თითქმის ნახევარი საუკუნეა პრემიუმ ავტომობილების ბიზნესშია. ახალი სალონი შექმნილია Ferrari-ის განახლებული კორპორატიული კონცეფციის შესაბამისად და ორიენტირებულია მაქსიმალურად პერსონალიზებულ კლიენტურ გამოცდილებაზე, რომელიც აერთიანებს ბრენდის ტრადიციებს, მფლობელთა საზოგადოებას და თანამედროვე ციფრულ გადაწყვეტილებებს.
სურათის წყარო: Ferrari
გახსნის ცენტრალური ექსპონატი იყო Ferrari 849 Testarossa - კომპანიის საინჟინრო შესაძლებლობებისა და დიზაინერული მიდგომის ნათელი დემონსტრაცია. ცერემონიაში მონაწილეობა მიიღეს Nazar Group-ის მფლობელმა ალი ნაზარმა და Ferrari Europe & Africa-ს ხელმძღვანელმა რენო დე პაოლიმ, რაც ხაზს უსვამს ქართული ბაზრის სტრატეგიულ მნიშვნელობას ბრენდისთვის და რეგიონში პრემიუმ კლასის ავტომობილებისა და მაღალი მახასიათებლებისადმი მზარდ ინტერესს.
შოურუმის გახსნას საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე, თბილისის მერი კახა კალაძე და ეკონომიკის მინისტრი მარიამ ქვრივიშვილი დაესწრნენ. მთავრობის მეთაურმა აღნიშნა, რომ Ferrari-ის გამოჩენა ქვეყანაში გახდა მდგრადი ეკონომიკური განვითარებისა და მიმზიდველი საინვესტიციო კლიმატის სიმბოლო და უწოდა ლეგენდარული ბრენდის შემოსვლას ქართულ ბაზარზე მნიშვნელოვანი მოვლენა მთელი საავტომობილო ინდუსტრიისთვის.

Ferrari пришла в Тбилиси: в столице Грузии открылся официальный шоурум легендарной марки
В Тбилиси начал работу официальный шоурум Ferrari. Партнёром бренда в Грузии стала Nazar Group, которая почти полвека занимается премиальным автомобильным бизнесом. Новый салон создан в соответствии с обновлённой корпоративной концепцией Ferrari и ориентирован на максимально персонализированный клиентский опыт, объединяющий традиции марки, сообщество владельцев и современные цифровые решения.
Источник изображения: Ferrari
Центральным экспонатом открытия стал Ferrari 849 Testarossa — наглядная демонстрация инженерных возможностей и дизайнерского подхода компании. В церемонии приняли участие владелец Nazar Group Али Назар и глава Ferrari Europe & Africa Рено де Паоли, что подчёркивает стратегическое значение грузинского рынка для бренда и растущий интерес к автомобилям премиум-класса и высоким характеристикам в регионе.
Открытие шоурума посетили премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе, мэр Тбилиси Каха Каладзе и министр экономики Мариам Квривишвили. Глава правительства отметил, что появление Ferrari в стране стало символом устойчивого экономического развития и привлекательного инвестиционного климата, назвав выход легендарной марки на грузинский рынок знаковым событием для всей автомобильной отрасли.